APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Umelec dokázal, že s Microsoft Paint dokážete viac, ako len orezávať obrázky

Asi pre väčšinu užívateľov je Microsoft Paint jednou z najpoužívanejších aplikácií na počítači, ale väčšina ho využíva práve na orezanie obrázka, zmenu jeho veľkosti či veľmi základné grafické úpravy, ako napríklad zvýraznenie určitej časti z obrázka pomocou červeného krúžku.

Na krásne ilustrácie stačí málo

Bostonský umelec Pat Hines však dokázal, že úžasné umenie sa dá vytvoriť aj s 256 farbami na palete. Napísal knihu, ktorú potreboval oživiť obrázkami a tak všetky ilustrácie vytvoril pomocou Paintu, keďže, ako sám tvrdí, vo Photoshope je naozaj nemožný. Svoje zručnosti zdokonaľoval 10 rokov a na výsledku je to naozaj vidieť.

„Svoje remeselné zručnosti som vylepšoval počas dlhých nocí na recepcii nemocnice,“ poznamenal Hines.

Jeho kniha Camp Redblood and the Essential Revenge je príbeh o letnom tábore z 80.-tych rokov. Kombinuje v nej klasické prvky letnej táborovej tradície – od maniakov s nožíkmi, hororovými monštrami až po hlúpe komédie z tohto obdobia.

Zdroj: deviantart.com

Microsoft už dlhšie plánuje Microsoft Paint z Windowsu odstrániť a nahradiť ho komplexnejším Paint 3D, ale dal na rady Insiders a tento krok zatiaľ odložil. Obľúbená aplikácia, ktorú používajú aj naše babičky, bola prvýkrát predstavená v roku 1985. Hinesova práca ukazuje, že aplikácia je stále obľúbená aj mimo technologických maniakov. Jeho práce si naozaj zaslúžia obdiv. Viac z jeho tvorby si môžete pozrieť aj tu.

Zdroj: boredpanda.com, deviantart.com (obrázky)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Aplikácie ilustracie Microsoft microsoft paint Paint 3D Windows
Close
Close