TECHNOLÓGIE

Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí

Keď sa povie umelá inteligencia tak väčšinu z nás napadnú roboti, ktorý sa chystajú ovládnuť svet. Nuž, ale realita je úplne iná. Umelá inteligencia v mnohých prípadoch je pre koncových používateľov prospešná.

Podľa „Transparency report“, ktorý zverejnil internetový server Youtube umelá inteligencia odstránila z ich serverov takmer 8,3 milióna videí. Dôvod bol jednoznačný, obsah, ktorý jeho autori zverejnili nebol v súlade s podmienkami: „pornografia, podnecovanie k násiliu, obťažovanie alebo nenávistné prejavy…“. Podľa blogu, v rámci ktorého sa objavil report tak 76% videí bolo vďaka strojovému učeniu označených ako nevhodných ešte predtým ako ich mohol niekto vidieť.

Umelá inteligencia pomáha čistiť Youtube od nechceného obsahu

Prvýkrát tento spôsob označovania videí bol spustený v júni 2017. Nižšie si môžete pozrieť  výsledky, ktoré porovnávajú odstránenie nevhodných videí podľa počtu zahliadnutí videa.

Zdroj: Youtube

Pre zaujímavosť, za zhruba rovnaký čas ľuďmi bolo označených  zhruba 9,3 milióna videí, pričom približne 5% percent ľudí, ktorí označili video za nevhodné  bolo zaradených do programu Trusted Flaggers.

Zdroj: Youtube

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close