APLIKÁCIE A HRYTECHNOLÓGIE

Umelá inteligencia nedokázala poraziť profesionálnych hráčov hry DOTA 2. OpenAI sa musí ešte čo to doučiť

Len pred niekoľkými dňami sa dohral najväčší turnaj v hre Dota 2 s názvom The International. Súčasťou najväčšieho turnaja sveta v Dote 2 je zvyčajne mnoho exhibičných zápasov, v ktorých sa tento rok opäť ukázal aj tím zložený z „hráčov“ poháňaných umelou inteligenciou. Za tímom stojí známa organizácia OpenAI, ktorá svoju najmodernejšiu technológiu opäť otestovala proti normálnym ľudským hráčom.

Druhý pokus zrejme nevyšiel podľa predstáv

Prvý pokus organizácie OpenAI s ich OpenAI Five tímom dopadol naozaj dobre, keď skupina 5tich hráčov poháňaných umelou inteligenciou s prehľadom porazila tím amatérskych hráčov Doty 2. História sa ale neopakovala a OpenAI Five vo svojom druhom strete s ľuďmi neuspela. Zlyhanie ale zrejme spôsobili iné okolnosti a nie nedostatočné schopnosti umelej inteligencie.

Zmena pravidiel na poslednú chvíľu

OpenAI Five bol pripravený bojovať vo svojej plnej sile, no umelá inteligencia sa v poslednej chvíli musela vysporiadať s novými podmienkami. Tímy mali v zápase totižto dostupného iba jedného kuriéra, namiesto 5tich. Vývojári v OpenAI sa so zmenou pravidiel museli popasovať na poslednú chvíľu. Umelá inteligencia sa za pár dní zrejme nedokázala tak prispôsobiť novovzniknutej situácií a práve to sa jej stalo osudnou.

Vydreté, no zaslúžené víťazstvo ľudí

Aj napriek tomu, že sa umelá inteligencia nedokázala úplne prispôsobiť novým podmienkam, boli zápasy naozaj napínavé až do poslednej chvíle. Nejednalo sa o jednoznačné víťazstvá profesionálnych hráčov, keďže všetky hry trvali od 46 do 51 minút.

Vývojári v OpenAI plánujú pokračovať v tomto doposiaľ úspešnom a naozaj nádejnom projekte. Umelá inteligencia má obrovský potenciál a vylepšovanie si jej zručností práve pri porovnávaní sa s ľuďmi ju určite posunie dopredu ešte rýchlejšie.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Valve)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky