NovinkyPC HRY

Ubisoft hlási: Far Cry 5 má takmer najlepší štart predajov v histórii spoločnosti. Len jediná hra zaznamenala lepší štart, viete ktorá?

Herný priemysel posledné roky naberá na obrátkach a dôkazom toho sú stále pribúdajúce kvalitné herné tituly. Medzi posledné patrí napríklad česká hra Kingdom Come: Deliverance či Far Cry 5. A práve druhej menovej hre sa budeme venovať v tomto reporte.

Far Cry 5 už dnes patrí medzi najlepšie herné tituly spoločnosti

Podľa najnovších dát hre Far Cry 5 sa náramne darí. Nie len že ovládla rebríček najpredávanejších hier v UK (k 31. marcu), ale pripísala si aj ďalší cenný skalp. Konkrétne, spoločnosť Ubisoft, ktorá patrí medzi najväčšie herné spoločnosti na svete hlási, že Far Cry 5 zaznamenala druhý najlepší štart v predajoch v histórii spoločnosti. Jedinou lepšie predávanou horu je Tom Clancy’s The Division.  V prepočte na čísla, celkový obrat za prvý týždeň predaja hry bol zhruba 310 miliónov dolárov. Čerešničkou na tom, je že tieto dáta (od GFK Chart-Track) neobsahujú digitálnu distribúciu.

„Som hrdý na to, že vyvrcholenie vášnivých rokov prác tímu sa vypláca a že skúsenosti Far Cry 5 sú v rezonancii s mnohými ľuďmi,..“, hovorí Dan Hay produktový manažér hry. Ďalej dodal, že: „Sme pokorní prijímaním  Far Cry 5 hráčmi  je to zároveň záväzkom, aby sme v nasledujúcich mesiacoch a rokoch pokračovali v raste a podporovaní komunity Far Cry…“.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (Ubisoft)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close