SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Uber v prvom polroku v obrovskej strate!

Dopravná služba Uber, ktorá získala veľkú popularitu  hlavne medzi mladšími ročníkmi skončila v prvom polroku v strate. Informovala o tom ako prvá agentúra DPA s odvolaním na Bloomberg, ktorá mala priame informácie pochádzajúce priamo z telefonickej konferencie spoločnosti, kde finančný riaditeľ Guatam Gupta prezentoval finančné výsledky.

Celková strata spoločnosti sa vyšplhala na 1,27 miliardy dolárov, ktorá však bude ešte očistená zdanením, odpismi, ale aj úrokmi. Pre zaujímavosť, Uber od investorov celkovo získal obnos peňazí vo výške 69 miliárd dolárov. Bloomberg ďalej informoval aj o tom, že podľa odhadov celkové náklady spoločnosti za sedem rokov existencie spotrebovali minimálne štyri miliardy dolárov.

Zároveň však treba povedať, že Uber robí veľkú expanziu ktorá nie je zadarmo. Napríklad, nedávno prišiel so svojimi službami aj do našich končín, do hlavného mesta Bratislava. Avšak tam práca na rozvoji Uberu nekončí. Napríklad vo veľkých metropolách ako je New York firma bojuje hlavne prostredníctvom cenovej politiky a rôznych zľav, ktorá môže byť otázna či je úspešná z hľadiska ziskovosti, ale minimálne z pohľadu tržieb vieme povedať, že áno – totiž v 2. kvartáli Uberu v NY zrástli celkové tržby o 18 % na 1,1 miliardy dolárov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close