SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Uber sťahuje z ciest samoriadiace autá

Uber, jedna z najinovatívnejších spoločností, ktorá robí vrásky najmä klasickým šoférom, ktorí prevádzkujú bežné taxi služby sťahuje z ciest všetky samoriadiace autá. Deje sa to krátko na to, ako spoločnosť veľkolepo oznámila, že spúšťa autonómne taxíky.

Dôvodom na tento razantný krok ako už asi tušíte je zrážka s iným autom, pričom automobil Uberu išiel v režime autopilota. Na prvý pohľad sa môže zdať, že vinník je jasný, ale arizonská polícia, kde sa nehoda stala tvrdí, že automobil Uberu je len obeťou.

Polícia vyhlásila, že „Za volantom sedel človek. Neviem však, či vozidlo v čase nehody riadil…“. Samotná spoločnosť prevádzkujúce samoriadiace taxíky potvrdila, že auto v danom momente bolo riadené autopilotom.

Zdroj: Neowin.net

 

Našťastie nehoda sa zaobišla bez zranenia. Čo sa týka ďalších informácií ohľadne znovuuvedenia autonómnych automobilov na cesty tak o tie sa spoločnosť s verejnosťou zatiaľ nepodelila.

Skúsili by ste jazdu v autonómnom taxíku aj vy?

Zdroj: Neowin, Volvo (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close