Spravodajstvo

Uber buduje svoju vlastnú nabíjaciu sieť elektronických vozidiel

Sieť Uber elektromobilov v Londýne v najbližších týždňoch po tom, čo spoločnosť oznámila rozšírenie svojho partnerstva s Nissanom, porastie. Obe spoločnosti sa zaväzujú dodať ďalších 100 Nissan LEAF elektronických vozidiel, čím navýšia číslo ekologických vozidiel dostupných prostredníctvom ich aplikácie na trojnásobok. Na ich nabíjanie tiež vybuduje svoju vlastnú nabíjaciu sieť.

V auguste 2016 Uber oznámil, že sa spojil s Nissanom a ďalšou automobilkou, čínskym BYD. V nasledujúcich mesiacoch firma ponúkla „najlepších vodičov“, mix BYD E6 a Nissan LEAF s nulovými emisiami. BYD už nie je súčasťou pilotného projektu, ale Nissan je pripravený dodať 100 LEAFov zo svojej továrne v Sunderlande.

Nedostatok nabíjacích staníc

Kým Uber ovládal logistiku, Energy Saving Trust (EST) vykonala trojmesačnú štúdiu programu Electronic Vehicles aby posúdila, či bol prínosný pre všetkých zúčastnených. Údaje ukazujú, že 35 000 vodičov jazdilo na plne elektronickom aute, ušetriac tak pol tony oxidu dusíka a 22 ton CO2 v porovnaní s hybridným autom. Štúdia však tiež upozornila na rad problémov so súčasnou londýnskou EV infraštruktúrou. Energy Saving Trust zistilo, že vodiči boli obmedzovaní nedostatkom rýchlo-nabíjacích staníc v centre Londýna (citovali len tri, ktoré boli verejne dostupné), a aj keby nejaké nabíjačky v okolí boli, boli by obsadené.

Zdroj: vlastný

To by vysvetľovalo, prečo sa Uber zaviazal k budovaniu siete značkových rýchlo-nabíjačiek po celom centrálnom Londýne. Uber tvrdí, že budú dostupné len pre vodičov, ktorí používajú aplikáciu Uber, čo nepomôže vyriešiť problémy s verejnou dostupnosťou v krátkodobom horizonte, ale môže prispieť v budúcnosti.

„Sme presvedčení, že nová technológia môže pomôcť pri riešení problému znečistenia ovzdušia v hlavnom meste. Londýnčania si už spájajú Uber s hybridnými vozidlami, ale chceme ísť ešte ďalej, s viacerými vodičmi prechádzajúcimi na tie plne elektrické,“ povedala Jo Bertram, oblastná generálna riaditeľka z Uber UK.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close