Týchto 6 chýb robí väčšina používateľov smartfónov: Skúste sa im vyvarovať a predĺžte vášmu modelu život!

Smartfóny nie sú dnes lacnou záležitosťou a preto je v našom záujme ich chrániť. Avšak priznajte sa, koľko z týchto chýb robíte aj vy?

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

I keď si niekto možno povie, že smartfón je len kus elektroniky, v dnešnej dobe nejde vôbec o lacné hračky. Väčšina ich používateľov sa teda zaujíma o to, ako svoje zariadenie chrániť a ako mu zaistiť čo najdlhšiu životnosť. A či už neradi meníme zariadenie len zo zvyku alebo nám jednoducho nové zariadenia prídu drahé, mali by sme sa o ne riadne starať. Niektoré veci však všetci dookola zanedbávame či na ne ani len nepomyslíme. Ak sa teda chcete dozvedieť, čo robíte zle, sledujte pozorne. Spoločne sa totiž teraz pozrieme na 6 najčastejších chýb, ktoré dookola robíme.

Zanedbávame ochranu smartfónu

Či už sa rozprávame o displeji alebo zadnej strane smartfónu, ochranu jednoducho zanedbávame. Mnohí používatelia využívajú ochranu smartfónu len preto, že je jednoducho v balení a na displeji je od výroby nalepená fólia. Kúpili by ste si však z vlastného rozhodnutia obal či ochranné sklo? Mnohí používatelia nie! A práve to patrí medzi 6 najčastejších chýb, ktoré dookola robíme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A neochraňujeme naše zariadenie len pred škrabancami a rôznymi ryhami. Dnešné smartfóny majú vo väčšine prípadov vystupujúce zadné kamery, ktoré sa bez vhodného krytu vedia ľahko poškodiť. Navyše sú smartfóny aj klzké a pri ich položení na stôl či inú plochu bez obalu riskujeme, že sa nám jednoducho skĺzne. A radšej by sme peniaze utratili za lacný kryt ako neskôr za výmenu displeja či krytu, no nie?

Neustále využívanie bezdrôtových sietí

WiFi, mobilné dáta, Bluetooth, NFC a k tomu GPS naraz, no nie? Všetky možnosti necháme aktivované a neskôr sa čudujeme, že sa nám batéria míňa nejako rýchlo. S tým sa však zvyšuje počet nabíjacích cyklov a pri nesprávnom zaobchádzaní so smartfónov sa čoskoro dostaneme do situácie, kedy musíme riešiť výmenu batérie. Nabudúce si teda dobre premyslite, ktoré funkcie budete mať zapunté a aktivujte si ich len vo chvíli, keď ich skutočne potrebujete.

Nesprávne nabíjanie

Tipov pre správne nabíjanie nie je nikdy dosť. Dnešné smartfóny využívajú lítium-iónové či lítium-polymérové batérie, teda pokročilé typy batérií. Mnohí používatelia smartfónov si ich však stále mýlia so staršími nikel-kadmiovými batériami. Tie bolo v skutočnosti potrebné vybiť do úplnej nuly a neskôr nabiť na 100%. U dnešných batérií to však nie je potrebné, pretože nemajú pamäťový efekt. V skutočnosti sa odporúča batériu smartfónu držať medzi 20% a 80%.

Inštalácia zbytočných aplikácií

Možno si už teraz poviete, že by tých chýb zo strany používateľov stačilo. To však nie je všetko, pretože mnohí z nás si smartfón zaplnia nepotrebnými aplikáciami, ktoré im zaberajú pamäť a v neposlednom rade i znižujú výkon smartfónu a míňajú batériu. Inštalujte si teda aplikácie len z overených zdrojov a len tie, ktoré skutočne potrebujete.

Neprofesionálne čistenie smartfónu

Nie, teraz sa nerozprávame o vnútornom čistení smartfónu od súborov cache či rôznych zvyškov súborov. Teraz sa rozprávame o čistení konektorov v smartfóne. Aj tie sa občas zaprášia a dokáže sa do nich dostať rôzna špina. V takomto prípade ju naozaj neskúšajte vytiahnuť z vášho USB portu či 3.5mm jacku pomocou ihly či podobných predmetov. Pri nesprávnom zaobchádzaní môžete vaše konektory poškodiť. Ak máte skúsenosti, opatrne vyberte neporiadok, v opačnom prípade sa radšej obráťte na servis.

Zanedbávanie aktualizácií

Aktualizácie smartfónov tu nie sú len tak pre zábavu. Ak vám príde nabudúce aktualizácia softvéru, zbytočne ju neodkladajte. Aktualizácie prinášajú nové funkcie, no ich hlavnou úlohou je zabezpečiť bezpečnosť zariadenia, preto by ste túto aktivitu nemali zanedbávať. Znížite tak riziko, že by vaše zariadenie bolo neskôr napadnuté rôznymi útočníkmi.

Koľko z týchto chýb robíte vo vašom smartfóne aj vy? A vedeli by ste si spomenúť aj na nejaké ďalšie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre