ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Týchto 5 užitočných Android aplikácií, by nemalo chýbať v žiadnom smartfóne. Určite ich vyskúšajte!

Pozrite si výber 5 užitočných aplikácií pre Android zariadenia, ktoré si nájdu svoje využitie na pravidelnej báze

Naše smartfóny sú bez aplikácií vcelku „hlúpymi“. Hoci v Google Play nájdeme desaťtisíce najrôznejšieho softwaru, tak aj napriek tomu je častokrát problém nájsť aplikácie, ktoré vyčnievajú nad ostatnými. A práve preto vám prinášame jednu z ďalších nádielok aplikácií, ktoré nám padli v priebehu posledných dní do oka. Pevne veríme, že sa vám budú páčiť.

AIRscanner – skener vo vrecku

Prvou aplikáciou, ktorá vyčnieva nad ostatnými, je AIRScanner. Ide o aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžete skenovať dokumenty a ďalej s nimi pracovať. Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Prostredníctvom kamery zosnímate stranu, ktorú chcete zoskenovať. Následne pomocou editora ju môžete orezať. Okrem iného aplikácia umožňuje aj vyhľadávanie textu, či čítanie textu zo zoskenovaného dokumentu. Samozrejme nechýba ani možnosť jeho zdieľania.

Waking Alarm

Ďalšia unikátna aplikácia, ktorá stojí za vyskúšanie, je Waking Alarm. Ako už z názvu plynie, tak ide o budík, ale s unikátnou funkciou, ktorú „ocenia hlavne spachtoši“, ktorí sa nevedia zobudiť. Dôvodom je, že budík si nebudete môcť len tak posunúť na neskôr, prípadne ho vypnúť. Aby ste ho vypli, tak sa napríklad budete musieť prejsť po miestnosti, či s ním dlhšiu dobu hýbať. Ide celkom o šikovný nápad, ako neprespať celé ráno.

Angry Alarm aplikacia_unikatny budik
Zdroj: Angry Alarm
Walk it off - Alarm Clock
Walk it off - Alarm Clock

Maki: Konečne Facebook s tmavou témou

Maki: Facebook & Messenger je vcelku zaujímavou aplikáciou, prostredníctvom ktorej môžete nahradiť Facebook a Messenger jednou aplikáciou. Dôvodom je, že v rámci Maki je integrovaný Messenger. Okrem iného ponúka aj dlho žiadaný tmavý vzhľad pričom rozhranie aplikácie je aj o čosi minimalistickejšie. Aplikáciu určite odporúčame aspoň vyskúšať. Mimochodom, v platenej verzii je možné vypnúť si reklamy.

Big File Cleaner

Ďalšia zaujímavá aplikácia je Big File Cleaner. Ide o aplikáciu, ktorá slúži na prečistenie úložného priestoru v smartfóne. Zaujímavou je hlavne preto, že automaticky načítava ako prvé veľké dátové súbory, aby ste ich nemuseli manuálne vyhľadávať. Zároveň ponúka aj jednoduché a oku lahodiace rozhranie.

Who touched my phone?: Kto sa vám snažil odomknúť smartfón?

Posledná aplikácia, ktorú by sme vám radi dali do pozornosti, je “Who touched my phone?”. Vo svojej podstate ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, ktorá sníma pokusy o odomknutie smartfónu prostredníctvom prednej kamery. Potom, ako odomknete smartfón, prípadne sa ho pokúsite odomknúť, tak predná selfie kamera automaticky urobí fotografiu bez toho, aby bol  človek, ktorý ho odomyká, o tom informovaný. Následne sa stačí pozrieť do logu odomknutí, kde si môžete pozrieť jednotlivé pokusy o odomknutie vrátane fotografie.

Našli ste si medzi aplikáciami vyššie svojho favorita? Dajte nám v komentároch nižšie vedieť, prípadne aj funkcie, ktoré vám vo vašom Androide chýbajú.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close