NávodyXiaomi

Týchto 5 skrytých kódov by ste určite mali poznať, ak vlastníte smartfón od Xiaomi, Redmi či Poco

Týchto 5 skrytých kódov by mal poznať každý majiteľ smartfónov od Xiaomi a ich dcérskych značiek. Koľko z nich poznáte vy?

Naše smartfóny v sebe skrývajú množstvo rôznych funkcií, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Majstrom skrývania určitých možností a funkcií je nadstavba MIUI od čínskej spoločnosti Xiaomi. Medzi menej známe možnosti nastavenia či testovania smartfónu patria kódy, ktoré sa dajú spustiť ich jednoduchým napísaním do vašej aplikácie pre volanie. A ktoré z nich sú také najdôležitejšie? Pozrite sa na týchto 5 skrytých kódov, ktoré by mal poznať každý jeden majiteľ smartfónov od Xiaomi, Redmi či z radov Poco.

Zobrazenie IMEI kódu

Prvým dôležitým a užitočným kódom pre smartfóny je kód *#06# , ktorý slúži na zobrazenie IMEI čísla i sériového čísla vášho smartfónu. Možno sa pýtate, na čo by ste niekedy potrebovali tieto čísla vedieť. Jedným dôvodom je potreba tohto kódu pri zisťovaní, či máte skutočne váš smartfón z originálnej globálnej distribúcie a nekúpili ste si len čínsku verziu s nahranou globálnou ROM.

Ďalším dôvodom je i využitie tohto čísla pri reklamácii alebo rôznych opravách. Tieto čísla nájdeme rovnako na krabičke nášho smartfónu a väčšinou i v zmluve o kúpe. Ak však nemáte po ruke ani jednu z týchto alternatív, tento kód vám pomôže vaše IMEI číslo odhaliť.

Report o probléme

Ak má váš smartfón nejaký problém, ktorý chcete odoslať spoločnosti Xiaomi pre opravu, k dispozícii je tu kód *#*#284#*#*. Tento kód vám vytvorí celý report o probléme či tzv. bugu a neskôr ho môžete pohodlne poslať developerskému tímu MIUI na opravu.

Vstup do CIT menu

Naozaj dôležitým kódom je kód *#*#6484#*#. Tento kód nám umožní spustiť CIT menu, ktoré dokáže otestovať váš smartfón a podať vám informácie o rôznych súčiastkach a senzoroch vášho zariadenia. Ak vás teda zaujíma, prečo má váš smartfón problém s proximity senzorom alebo sa vám zdá, že vaše snímače kamery nefungujú správne, je čas pre vstúpenie do CIT menu.

Informácie o kartách SIM

Medzi 5 najdôležitejších kódov patrí nepochybne i kód *#*#4636#*#*. Ten v sebe skrýva informácie o stave kariet SIM vo vašom zariadení. Navyše ponúka i testovacie prostriedky pre WiFi pripojenie, nezabudnite si teda zapísať i tento kód pre neskoršie použitie.

VoLTE a VoWiFi

Volanie prostedníctvom siete LTE či WiFi pripojenia je trendom posledných mesiacov. Pre zaktivovanie týchto dvoch možností vám odporúčame vložiť do vašej aplikácie pre vytáčanie čísel kód *#*#869434#*#* pre VoWiFi, resp. *#*#86583#*#* pre VoLTE.

Poznali ste tieto skryté kódy pre váš smartfón? A aké iné ešte poznáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close