BezpečnosťSpravodajstvo

Twitter účty Billa Gatesa a Elona Muska boli hacknuté. Žiadali od používateľov Bitcoiny. Mnohí im ich aj poslali

Mnoho ľudí na ich výzvu poslali tisíce dolárov

Sociálna sieť Twitter sa stala obeťou hackerského útoku, v rámci ktorého bol ukradnutý prístup do účtov viacerých známych osobností na čele s Billom Gatesom a Elonom Muskom.

„Žiadali Bitcoiny“

Na sociálnej sieti Twitter sa v priebehu dnešného dňa objavilo niekoľko statusov od známych osobností, ktoré žiadali od používateľov Bitcoiny. Samozrejme, viacero ľudí im ich aj poslalo. Neposlali im ich však len tak, ale na základe výzvy, v ktorej pod účtami známych osobností písali hackeri:

„Cítim sa vďačný, zdvojnásobím každú platbu, ktorá mi príde na BTC adresu! Ak pošlete 1000 dolárov, späť Vám pošlem 2000 dolárov!…“

Desiatky dôverčivejších používateľov túto výzvu prijalo a poslali na účty hackerov svoje Bitcoiny, pričom  naspäť nedostali  ani jedno €.

K problémom sa stihla vyjadriť už aj samotná sociálna sieť, ktorá daný incident začala preverovať. Konkrétne napísala:

„Detegovali sme, koordinovaný útok sociálneho inžinierstva ľuďmi, ktorí úspešne zacieľovali niektorých našich zamestnancov na prístup k interným systémom a nástrojom.“

K problému sa už stihol vyjadriť aj generálny riaditeľ sociálnej siete Twitter, ktorý povedal, že mu je veľmi ľúto celý incident, ktorý nastal. Ďalej doplnil, že po vyriešení problémov budú o tom informovať širokú verejnosť, aby vedeli, čo sa stalo.

Aktuálne sociálna sieť zablokovala všetky účty, ktoré boli pod útokom hackerov. Nešilo pri tom len o útoky voči známym osobnostiam, ale aj voči spoločnostiam ako Apple, Uber a ďalšie, ktoré sú aktuálne zablokované.

Aktuálne blockchain.com eviduje minimálne 363 transakcií v objeme približne 120-tisíc dolárov spojených s týmto útokom, píše portál cbsnews.com, ktorý na celý incident upozorňuje.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close