Spravodajstvo

Twitter onedlho zakáže promovanie kryptomien a stránok s kryptopeňaženkami

Stránka Twitter ide v šľapajách Facebooku a Googlu a do dvoch týždňov úplne zakáže promovanie kryptomien a stránok s kryptopeňaženkami, informoval o tom portál Sky News.

Reklamy by mali zo stránky zmiznúť do dvoch týždňov

Prvé kroky v boji proti podvodnému obchodovaniu s kryptomenami začala spoločnosť Facebook už v januári, kedy definitívne zakázala reklamy na digitálne kryptomeny ako Bitcoin alebo Ethereum. Spoločnosť Google tak učinila len pred týždňom a do tohto boja sa konečne zapája aj Twitter. Portál Sky News informoval o tom, že nové pravidlá pre inzerciu by zakázali celosvetové reklamy stránok s prvotnou ponukou kryptomincí (stránky ktoré používateľov nabádajú na prvotnú investíciu), stránky ktoré kryptomeny predávajú a taktiež stránky poskytujúce služby napríklad ako kryptopeňaženka. Postupom času stránka zrejme zakáže aj samotné stránky pre obchodovanie s kryptomenami, no pravdepodobne budú zakázané iba podvodné stránky na obchodovanie. Zo stránky Twitter by mali podobné reklamy zmiznúť už do dvoch týždňov.

Twitter urobil malé kroky vpred už v minulosti

Nejedná sa o prvý krok, ktorý stránka Twitter urobila v boji proti podvodnému obchodovaniu s kryptomenami. Stránka už pred niekoľkými dňami oznámila, že začína s blokovaním falošných účtov, ktoré sa vydávali za celebrity a od fanúšikov si žiadali podporu v podobe malého príspevku kryptomeny. V budúcnosti sa na podobný krok odvážia zrejme aj ďalšie veľké web stránky a sociálne siete. Boj proti podvodnému obchodovaniu s kryptomenami je naozaj dôležitý krok vpred.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky