SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Twitter pre negatívne skúsenoti mení predvolený tvar profilového obrázku

Twitter sa vzdal vajca na predvolenom profilovom obrázku, čím vymenil vtáčí motív za všeobecnejšiu možnosť.

V piatok Twitter predstavil nový predvolený profilový obrázok. Prešiel od známeho vajca k jednoduchej ľudskej siluete. Twitter dúfa, že táto zmena podporí užívateľov v tom, aby nahradili svoj predvolený obrázok reálnou fotografiou seba samého a odradí ich od toho, aby zostali anonymní alebo boli považovaní za trollov.

Vajce bolo twitterovým predvoleným profilovým obrázkom používateľa po dobu siedmich rokov, ale v poslednej dobe okrem roztomilého vtáčieho motívu nabralo nový význam. Je zrejmé, že Twitter trollovia, boti a ďalší, ktorí využívajú stránku výhradne pre zneužívanie a obťažovanie sa rozhodnú zostať v anonymite, takže obrázok vajca sa stal znakom pre tento typ užívateľa.

Zdroj: twitter.com

Nahrajte si obrázky, ktoré vyjadrujú, kto ste

Tu je jeden z dôvodov, prečo spoločnosť zmenila predvolený profilový obrázok:

Všimli sme si, že niektorí ľudia stále používajú obrázok vajca ako predvolený profilový obrázok, pretože si myslia, že je to zábavné a roztomilé, ale chceme, aby ľudia využili toto políčko na to, aby nám ukázali, kto sú! Nový predvolený obrázok pôsobí skôr ako prázdny stav alebo zástupný symbol, a dúfame, že to povzbudí ľudí k tomu, aby si nahrali obrázky, ktoré ich vyjadrujú.

Nový predvolený avatar Twitteru je nenápadná silueta človeka. Spoločnosť si ju vybrala, pretože si myslí, že reprezentuje všetko, čo by profilový zástupný symbol mal byť: všeobecný, univerzálný, vážny, neznačkový, dočasný, a inkluzívny.

Zdroj: Twitter Blog

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky