SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Tvorcovia WannaCry vybrali viac ako $ 143 000

WannaCry je názov škodlivého kódu, ktorý dávnejšie dobyl stránky všetkých médií a nezáležalo na ich pôvode či zameranie. Jednalo sa totiž o jeden z najväčších kybernetických útokov vôbec. A určite aj jeden z najzaujímavejších. Teda minimálne za niekoľko posledných rokov. Ovplyvnil totiž tisíce koncových používateľov vo vyše sto krajinách sveta.

zdroj: securelist.com

Cieľom tohoto ransomware bolo infikovať počítač, zašifrovať dôležité údaje a tak k ním zablokovať prístup. Následne požadovali od obetí za opätovné sprístupnenie určitú finančnú čiastku. Možno si poviete, že je hlúpy nápad a ľudia nebudú platiť. Bohužiaľ, ľudia platili.

Tvorcom WannaCry sa nahromadilo na vyhradených Bitcoin peňaženkách vyše $140 000. Tieto peňaženky boli nečinné po dobu takmer troch mesiacov. To sa však zmenilo túto stredu, kedy boli rýchlo vyprázdnené.

zdroj: latesthackingnews.com

Je pravdepodobné, že všetky tieto transakcie ihneď putovali do Bitcoin mixeru. Je to metóda, ako vybrať sumu peňazí z jedného účtu a rozdeliť ju na stovky alebo tisícky malých. Tie potom putujú na iné účty. Je to jednoduchý a diskrétny spôsob na prevod peňazí.

zdroj: latesthackingnews.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close