SpravodajstvoVeda a výskum

Tvorcovia Jetpacku pripevnili na jeho konštrukciu (airsoftovú) zbraň. Pozeráme sa na budúcu výbavu vojakov?

Lietajúci vojaci so zbraňami pripevnými na tele? Vôbec to nemusí byť ďaleká budúcnosť, tvorcovia Jetpacku vytvorili funkčný prototyp takejto zbrane.

Spoločnosť Gravity Industries predstavila vznášací Jetpack, ako lákavú vidinu budúcnosti, kde si dochádzajúci radšej vyberú cestu vzduchom namiesto sedenia v dopravných zápchach. James Burton, talentovaný vývojár a hacker, vylepšil oblek prilbou, ktorá je v prepojení so samopalom, ktorá robí budúcnosť technológie viac znepokujúcou ako zaujímavou. Na tému upozornil portál gizmodo.com.

Pôvodný dizajn Jetpacku vyrobený v kombinácii s 3D vytlačenými časťami obsahuje senzory schopné zachytiť rotačné pohyby, zahŕňajúci vylepšenia odzrkadlujúce pohyby prilby pilota.  Dizajn sa ukázal byť však ešte nie plne funkčným, ale aj napriek tomu vyvoláva viacero  obáv ohľadne tejto technológie ako bude v budúcnosti využívaná. A  to aj napriek tomu, že jeho autori tvrdia, že tentu upgrade Jetpacku vytvorili skôr za účelom krátkodobej zábavy, ako za účelom budúceho vývoja.

Gravity Jetpack so zbranou_2
Zdroj: Youtube (James Bruton)

Okrem toho súčasťou prilby je aj tĺmič na zmiernenie pohybov zbrane hore a dole pri rotačných pohyboch prilby. Reakčné časy však nie sú dokonalými. Na videu nižšie si môžete pozrieť, že pohyby samopalu kopírujú s malým oneskorením pohyby letca.

Gravity Jetpack so zbranou_4
Zdroj: Youtube (James Bruton)

V celom videu Bruton a tím spoločnosti Gravity Industries však  jasne hovoria, že vylepšenia jetpacku nie sú ničím iným než zábavným experimentom, aby  zistili, či takéto nastavenie by bolo možné. Či sa však jedná len o „experiment“ alebo budúci smer vývoja tejto technológie je otáznikom, minimálne pre verejnosť.

 

V  každom prípade, lietajúci vojaci, ktorí by nepotrebovali veľké, ťažké a drahé lietadlá a helikoptéry sú určite snom každej armády. Nuž, aj takto môže vyzerať výzbroj vojakov budúncosti. Ako sa pozdáva táto technológia Vám?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close