Spravodajstvo

Tvorca operačného systému LINUX: „Facebook, Instagram a Twitter sú chorobou.“ Súhlasíte s jeho názorom po prečítaní argumentov?

Sociálne siete sú tu s nami už niekoľko rokov. Využívajú ich hlavne mladšie ročníky, ale nie je ničím nezvyčajným keď ho používajú aj tie staršie. Vo svojej podstate sociálne siete sú médiom, ktoré nám nie len že sprostredkovávajú informácie, ale aj zároveň prepájajú s ďalšími ľuďmi. Hoci mnohí ich vnímajú pozitívne, tak je tu stále veľká skupina, ktorá má opačný názor.

Tvorca Linuxu odsudzuje existujúce sociálne siete

Portál Futurism.com prišiel s reportom, v ktorom poukázal názory Linus Torvalds-a, ktorý je autorom operačného systému Linux, na sociálne siete ako Twitter, Facebook a Instagram. Hneď v úvode treba povedať, že z jeho slov vyplýva, že ich vníma viac negatívne ako pozitívne.

„Úplne nenávidím moderné médiá – Twitter, Facebook, Instagram,“ povedal Torvalds pre Linux Journal v rozhovore. „Je to choroba. Zdá sa, že podporuje zlé správanie. “

Tovrvalds ďalej rozviedol jeho tvrdenie slovami, že problém vidí hlavne v tom, že sociálne média sa zameriavajú na vytvorenie čo najväčšej interakcie na úkor kvality obsahu.

„Celý model„ sympatie“ a „ zdieľania“ je len odpad. Neexistuje žiadne úsilie a žiadna kontrola kvality, “, hovorí Torvalds. „V skutočnosti je to všetko orientované na opačnú kontrolu kvality, s najnižšími cieľmi spoločného menovateľa a návnadou, a veci určené na vyvolanie emocionálnej reakcie, často morálneho rozhorčenia.“

Tovarlds si myslí, že správanie, ktoré možno vidieť na sociálnej sieťach by v reálnom živote zoči-voči „neprešlo“ a nebolo by akceptovateľné.

Zdroj: Futurism.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close