SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Túžba byť neviditeľný sa vďaka kanadskej firme Hyperstealth Biotechnology stala realitou

Kanadská spoločnosť plní sen o neviditeľnosti. Vynašla materiál, ktorý dokáže všetko čo je za ním zneviditeľniť. Vynález nájde využitie v armáde.

Kanadská spoločnosť Hyperstealth Biotechnology je známa výrobou  maskovacích uniforiem pre armády po celom svete. Nedávno však prišla so svojím novým patentom, pri ktorom sa sen  byť neviditeľný stáva realitou. Na tému upzoorňuje portál Futurism.com.

Quantum Stealth

Nový patentovaný materiál, ktorý dostal názov Quantum Stealth, je schopný zneviditeľniť nielen vojakov armády, ale aj ich zbrane či vojenské vozidlá, lietadlá a  lode. Tento materiál o hrúbke papiera funguje na princípe ohýbania svetla okolo cieľa, čo umožňuje, že tento objekt zmizne. Toto svetlo môže byť vo viditeľnom spektre alebo to môže byť ultrafialové, infračervené alebo i krátkovlnné infračervené svetlo. Patent navyše funguje bez zdroja energie, čo z neho robí materiál s nízkymi nákladmi na prevádzku.

Spoločnosť Hyperstealth Biotechnology vyzdvihla prínos materiálu najmä pre armádu

Spoločnosť na svojej domovskej stránke demonštruje použitie inovatívneho materiálu v  hraničných a život ohrozujúcich situáciách. Predstavte si situáciu, v ktorej je vojenský tím špeciálnych síl vysadený na nepriateľskom území a vďaka Quantum Stealth je schopný pohybovať sa počas dokonalej viditeľnosti uprostred dňa a nemusia čakať do zotmenia, kým skryjú svoju prítomnosť. Tím je schopný sa infiltrovať bez odhalenia, vykonať misiu a rovnakým spôsobom ako na územie vstúpil, tak ho aj opustiť. Vďaka vlastnostiam materiálu sa na kamerách neukázali žiadne viditeľné tiene, nedošlo k žiadnemu narušeniu senzorov a dokonca i termokamera neodhalila niečiu prítomnosť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close