AppleSpravodajstvo

TSMC v záplave zlých správ v spojitosti so sankciami voči Huawei, má vďaka Apple aspoň ako taký dôvod na radosť

TSMC podľa najnovších správ dostalo zákazku na výrobu procesorov pre telefóny iPhone 12

Taiwanský výrobca procesorov, spoločnosť TSMC, posledné dni zažíva vcelku turbulentné obdobie. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády voči čínskym spoločnostiam, ktoré „odstrihávajú“ Huawei ako odberateľa produktov spoločnosti. Nejde pritom o malého klienta, Huawei je 2. najväčším výrobcom smartfónov na svete, ktorý v priebehu minulého roka nakúpil produkty spoločnosti v objeme 5,2 miliardy dolárov.

V záplave týchto negatívnych správ, TSMC má aspoň ako taký dôvod na radosť. Portál Gizchina.com poukazuje na veľkú zákazku od americkej spoločnosti Apple, pre ktorú by mali vyrábať procesory pre nasledujúcu generáciu telefónov iPhone 12. Podľa dostupných správ by malo ísť o 5nm procesory. Analytici z JPMorgan zároveň odhadujú, že spoločnosť by mohla vďaka tejto zákazke zarobiť približne o 18% viac, ako tomu bolo (resp. je) v prípade výroby procesorov pre zariadenia z produktovej línie iPhone 11 (ide o procesory A13 Bionic).

Kooperácia s Huawei je otázna

V súčasnosti kooperácia so spoločnosť Huawei je otáznou. TSMC oznámilo, že prestali prijímať objednávky, druhým dychom však dodáva, že objednávky prijaté pred zavedením sankcií budú vybavené. Spoločnosť Huawei podľa dostupných informácií krátko pred ich zavedením, urobila veľkú objednávku v objeme 700-miliónov dolárov.

Huawei okrem iného vo svojom verejnom vyjadrení vyhlásilo, že sankcie na konci dňa uškodia Američanom. Dôvodom je, že pre nich ide len o krátkodobý problém, ktorý keď vyriešia, tak sa už nevrátia naspäť k americkým dodávateľom. Zároveň si myslia, že týmto krokom si Američania naštrbia dôveru u ďalších partnerov, ktorí sa spoliehajú na americké technológie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky