Trumpov poradca chcel od Microsoftu, aby pre nich špehovali. Hovorí to jeden z prezidentov Microsoftu a autor knihy “Nástroje a zbrane”

Brad Smith, jeden z prezidentov Microsoft a autor knihy “Nástroje a zbrane” píše, že jeden z poradcov Donaltra Trumpa chcel, aby pre nich špehovali.

Microsoft
Zdroj: Fickr (aron134), úprava Vosveteit.sk

Kníha od Brada Smitha “Tools and Weapons” (pozn. redakcie: Nástroje a zbrane. Zároveň, Brad Smith je jeden z prezidentov spoločnosti Microsoft) vyvolala búrlivú diskusiu ohľadne súkromia a to hlavne v spojitosti s tvrdeniami autora knihy, ktorý píše, že jeden z poradcov amerického prezidenta ho požiadal, aby spoločnosť Microsoft pre nich špehovala. Na tému upozorňuje portál geekwire.com

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ako americká spoločnosť, prečo nesúhlasíte, aby ste pomohli americkej vláde špehovať ľudí v iných krajinách?“, spýtal jeden z nepomenovaných poradcov amerického prezidenta Donalda Trumpu.

Smith na otázku podľa jeho slov reagoval negatívne. Odmietol to a uviedol, že by to bolo zlé pre podnikanie.

Vlády budú musieť spolupracovať

„Ako môžu vlády regulovať technológiu, ktorá je väčšia ako oni?“ Píše Smith v knihe. Ďalej dodáva: „Toto je možno najväčšia hádanka konfrontovaná s regulačnou budúcnosťou technológie. Ale keď položíte otázku, jedna časť odpovede bude jasná: vlády budú musieť spolupracovať. “

Kniha sa vo všeobecnosti venuje informačným technológiám a zvládnutiu éry, o ktorej hovorí, že je väčšia ako umelá inteligencia. Smith v knihe popisuje, že technologické spoločnosti musia prijať väčšiu zodpovednosť za budúcnosť, a vlády budú musieť vyvinuté technológie regulovať. Kniha sama o sebe nie je “monografiou” Microsoftu, ale skôr knihou, ktorá odhŕňa “záves”, a približuje jednotlivé kľúčové rozhodnutia, ktoré spoločnosť musela robiť v poslednej dobe.

Preto autor knihy, Smith, vyzýva prostredníctvom nej na novú éru spolupráce, a to nie len medzi vládami, ale naprieč celým technologickým odvetím. V rámci knihy tiež poukazuje na súdne spory, ktoré spoločnosť vyhrala ešte s obamovou administratívou, ktorá žiadala od spoločnosti údaje o zákazníkoch.

„Niektoré problémy môžu viesť ku globálnemu konsenzu a niektoré nie,“ pripúšťa. „Mnoho dnešných technologických problémov sa týka otázok súkromia, slobodného prejavu a ľudských práv, ktorým chýba globálna podpora.“

Píše však, že dlhodobý blahobyt demokratických spoločností na svete si „vyžaduje novú spoluprácu pri riadení technológie a jej dopadu. . “

Smith pripúšťa spoluprácu s americkou vládou, ale nie špehovanie

Smith ďalej píše, že odmietli využívať zdroje spoločnosti na to, aby vykonávali špionáže v krajinách ako napríklad Čína, Rusko alebo na Blízkom východe. Na druhej strane však dodáva, že spoločnosť spolupracovala s americkou vládou, aby pomohla spravodajským agentúram v boji proti ruským hackerom, ktorých cieľom bolo ovplyvniť americké voľby. Píše portál Futurism.com.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre