Spravodajstvo

Tri dôvody prečo kúpiť telefón od Microsoftu svojmu dieťaťu

Vždy máte telefón pod kontrolou

Moderné smartphony nie sú klasické telefóny z 90 rokov, ponúkajú množstvo funkcií, ktoré v minulosti neboli samozrejmosťou a hlavne neboli tak ľahko prístupné. Dnešné telefóny nezvládajú len klasické telefonovanie, smskovanie, ale aj také, ktoré môžu byť svojím obsahom nevhodné pre mládež (napr. aplikácie ponúkajúce rôzne zoznamky s erotickým kontextom,..) a preto rodičia ocenia funkciu „Family Safety“, ktorá umožňuje rodičom nastaviť rôzny typy aplikácií v mobilnom telefóne, ktoré považuje za vhodné pre svoje ratolesti alebo dokážu obmedziť nezodpovedné nakupovanie „hier a aplikácií“ podľa nimi zadaných kritérií.

Deti často strácajú veci, čo pre Windows Phone nie je veľký problém. Ďalšou užitočnou funkciou, ktorú ponúka operačný systém od Microsoftu je „find my phone“, ktorá umožňuje nájsť telefón bez väčšej námahy prostredníctvom pár klikov na internete. Mnohí rodičia využívajú túto funkciu aj na kontrolu svojich detí v prípadoch keď „nevedia“ kde sa ich ratolesť nachádza.

V neposlednom rade dôležitú úlohu zohráva aj cena. Veľa ľudí si myslí, že kvalita sa počíta prostredníctvom ceny, avšak takéto zmýšľanie je chybné. Ako príklad môžeme uviesť prémiový telefón od Apple Iphone 5c, ktorého cena sa pohybuje cca na úrovni 500 eur, ktorý keď porovnáme napr. s Lumiou 635, ktorá je výrazne lacnejšia (cca 150 eur), zistíme, že ponúka väčšinu funkcií prémiového telefónu od Apple v rovnakej kvalite (v niektorých prípadoch ho aj prevyšuje napr. v citlivosti displeja, prémiové aplikácie ako je napr. Nokia Drive,…).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close