SpravodajstvoWindows

Trh s Windows 10 opäť mierne rástol. Takto sa mu darí

Tak ako každý mesiac tak aj tento vám prinášame report ohľadne štatistík týkajúcich sa rozšírenosti Windowsu 10.

Podľa najnovších priamo z NetShareMarket je vidno, že Windows 10 úspešne dobýva ďalšie a ďalšie zariadenia, konkrétne ho už nájdeme na 26,28% počítačoch čo predstavuje medzimesačný nárast o takmer 1% bod (z 25,38%). Nižšie si môžete pozrieť podiel jednotlivých operačných systémov na trhu.

Zdroj: NetShareMarket.com

Na druhej strane však stále dominantným operačným systémom je Windows 7, ktorého však trhový podiel o niečo poklesol, konkrétne o 0,92%, na 48,5%.

Mimochodom, nedávno sme vám priniesli report hovoriaci o rozšírenosti Windows 10 Creators Update aktualizácii, ktorú za prvý mesiac od jej vypustenia si nainštalovalo na svoje zariadenia takmer 10% používateľov.

Zdroj: NetShareMarket

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close