SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Trh s konvertibilnými zariadeniami raketovo rastie, zatiaľ čo predaj PC klesá

Hoci trh s PC pomaly, ale isto upadá čo nie je žiadnym tajomstvom už niekoľko rokov, tak aj v tejto oblasti existujú zariadenia, ktorých „zlatá éra“ sa rozmáha, konkrétne reč je konvertibilných zariadeniach.

Podľa najnovších dát z IDC, ktoré hovoria o prvom štvrťroku v Západnej Európe, konvertibilné PC zariadenia (2 in 1) v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka rástli raketovým tempom 44 %. Avšak keď sa pozrieme len na segment tabletov, tak čísla sú ešte „zelenšie“, totiž tento segment tovaru zaznamenal nárast o 190 %, v číslach to znamená nárast predaných zariadení z 500000 kusov na 1,5 milióna predaných kusov v prvom štvrťroku tohto roka.

Analytik Andrea Mionne z IDC EMEA Personal Computing na margo týchto výsledkov povedal:

Zákazníci hľadajú riešenia, ktoré umožňujú flexibilitu. Chceme prístup k informáciam, k vytváraniu obsahu alebo ku komunikácii bez obmedzení.

Na druhej strane treba povedať, že celkový trh s PC a konvertibilnými zariadeniami mierne klesá. Nižšie si môžete pozrieť tabuľkový prehľad celkového počtu predaných zariadení v miliónoch podľa operačných systémov.

predane zariadenia

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na info@vosveteit.sk. My sa ti ozveme späť
Close
Close