SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Trapas Samsungu? Po Galaxy Note 7 sú tu rozpadavajúce sa pračky

Samsung čelí ďalšiemu problému. Po tom čo vypustil do sveta najnovší model smartfónu Samsung Galaxy Note 7, ktorý sa „preslávil“ hlavne vďaka extrémnemu prehrievaniu a v niektorých prípadoch dokonca výbuchmi batérie, tak čelí  ďalšiemu škandálu – rozpadávajúce sa práčky.

Agentúra DPA prišla s informáciami, že americké úrady sa zamerali na práčky od Kórejcov, ktoré sa počas prania rozpadávajú. Tento problém sa týka pračiek vyrobených od marca 2011 po apríl 2016.

Samsung tento problém vysvetľuje tým, že „v niektorých zriedkavých prípadoch“ práčka nedokáže kompenzovať zvýšené vibrácie (údajne problémovými práčkami sú tie, ktoré sa plnia zhora).

CPSC organizácia (Consumer Product Safety Commission) od začiatku roka eviduje 21 prípadov, zároveň už  aj padli prvé žaloby spojené s rozpadávajúcimi sa práčkami a to konkrétne v štáte New Jersey.

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close