SoftwareSpravodajstvoWindows

Toto sú prvé fotografie nového prehliadača Microsoft Edge, ktorý pobeží na konkurenčnom jadre Chromium

Spoločnosť Microsoft už niekoľko mesiacov aktívne pracuje na novej verzii internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorý má využívať konkurenčné jadro Chromium, ktoré využíva prehliadač Google Chrome. Doposiaľ sme o novej verzii prehliadača príliš nepočuli, no najnovšie informácie a fotografie pochádzajúce z portálu Neowin.net naznačujú, že sa máme na čo tešiť. Nová verzia prehliadača Edge určite poteší fanúšikov prehliadača Google Chrome, keďže nový Edge si z neho zoberie naozaj veľa.

Nový Microsoft Edge Store

Zdroj: Neowin

Dôležitou súčasťou nového Microsoftu Edge bude nepochybne nový obchod Microsoft Edge Store, ktorý bude ponúkať množstvo rozšírení pre nový prehliadač. Presun z jadra EdgeHTML na Chromium v budúcnosti zabezpečí, že používatelia môžu očakávať množstvo nových rozšírení pre prehliadač Edge, no Microsoft sa stále bude držať svojich pravidiel a svoj vlastný obchod s rozšíreniami si bude strážiť úplne nezávisle. Pre vývojárov ale bude vytvorenie rozšírení pre Edge oveľa jednoduchšie, keďže im ich rozšírenia stačí iba čiastočne skompilovať, tak, ako bude požadovať Microsoft. Aktuálne na novom prehliadači Edge fungujú aj rozšírenia priamo z obchodu Chrome Web Store, no v budúcnosti budú pravidlá čiastočne pozmenené a Microsoft sa zrejme zameria výlučne na svoj obchod s rozšíreniami.

Čo pochytil nový Edge od Chromu?

Zdroj: Neowin

Nový Microsoft Edge si pochopiteľne mnoho prvkov od prehliadača Google Chrome vypožičia. Spoločným znakom oboch prehliadačov bude určite časť vpravo od adresového riadku. Nový Edge bude v tejto časti ponúkať nastavenia, prihlásenie sa do účtu a zapnutie / vypnutie rozšírení, presne tak, ako to ponúka aj Google Chrome.

Tip pre vás  Samsung Galaxy Fold by sa už čoskoro mohol vrátiť do predaja. Kórejčania vyriešili problém s možným poškodením displeja
Zdroj: Neowin

Microsoft naďalej preferuje Bing

A čo by to bolo za prehliadač od Microsoft bez vyhľadávača Bing? Nový Edge, samozrejme, opäť prichádza s predvoleným vyhľadávačom Bing, ktorý je ale možné zmeniť. Microsoft sa v novom prehliadači taktiež spolieha aj na svoje vlastné internetové správy Microsoft News, ktoré sú personalizované jednotlivo pre každého zákazníka, ako aj obrázok dňa na pozadí prehliadača.

Zdroj: Neowin

Nový Microsoft Edge môžeme určite po tak veľkých zmenách označiť za úplne nový prehliadač od Microsoftu, ktorý má, narozdiel od svojho predchodcu, budúcnosť. Povedzme si na rovinu, Microsoft Edge bol vynikajúci prehliadač, no používatelia boli stále viac a viac zameraní na Google Chrome a iné prehliadače a takýto krok by Microsoft musel spraviť v budúcnosti tak či tak.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy
Close
Close