fbpx
Spravodajstvo

Toto sú najpredávanejšie smartfóny v Európe. Máte aj Vy jeden z týchto telefónov?

Rebríček najpredávanejších 5 modelov v Európe ovládla spoločnosť Samsung. Po jednom telefóne má Xiaomi a Apple. Huawei nemá zástupcu.

V  priebehu dnešného dňa analytická spoločnosť Canalys vypustila do obehu report, v  rámci ktorého sa venovala predajom smartfónov v Európe. Tak ako sme písali v prvom článku z dnešného rána, tým „NAJ“ predajcom je spoločnosť Samsung, ktorá je ďaleko pre konkurenciou (pozn. redakcie: podiel spoločnosti Samsung v 2. kvartáli tohto roka bol 40%. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou bol Huawei s  trhovým podielom 18,8%). Raketovo rástla aj spoločnosti Xiaomi, ktorá predala o  48% zariadení viac v porovnaní s minulým rokom. Druhý najväčší výrobca smartfónov, spoločnosť Huawei predala v  medziročnom porovnaní v Európe o 16% zariadení menej, podobne dopadla aj spoločnosť Apple, ktorej predaje  smartfónov klesli o 17%.

5 najpredávanejších modelov smartfónov v  Európe

Rebríček najpredávanejších smartfónov v Európe v podstate kopíruje výsledok najpredávanejších výrobcov smartfónov, teda s výnimkou spoločnosti Huawei, ktorá v rebríčku TOP 5 najpredávanejších modelov nemá zástupcu.

Tým najúspešnejším smartfónov bolo zariadenia Samsung Galaxy A50, ktorý si zakúpilo viac ako 3,2 milióna zákazníkov. Druhú priečku obsadil smartfón Galaxy A40, tretiu Redmi Note 7, potom Galaxy A20e.  Prvú päticu uzatvára spoločnosť Apple so zariadením iPhone XR.

5 najpredavanejsich smartfonov
Zdroj: Canalys

Len pre zaujímavosť. Celkovo bolo predaných niečo málo cez 45 miliónov smartfónov. Pri medziročnom porovnaní objemu predajov je výsledok približne rovnaký.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close