ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Toto sú najlepšie AR aplikácie pre Váš Android smartfón, ktoré by ste mali hneď teraz skúsiť!

Toto je výber najlepších AR aplikácií pre Android smartfóny, s ktorými môžete zažiť virtuálnu realitu prostredníctvom Vášho telefónu.

Začiatkom mesiaca sme Vám priniesli veľký zoznam Android zariadení, ktoré podporujú AR technológiu, vďaka ktorej si môžete vychutnať zážitok z virtuálnej reality prostredníctvom Vášho smartfónu. V nadväznosti na tento článok sme si dnes pre Vás pripravili zoznam AR aplikácií, ktoré by ste mali vyskúšať, stoja totiž za to.

6 AR aplikácií, ktoré by ste mali vyskúšať

INKHUNTER – ako by ste vyzerali s tetovaním?

Rozmýšľate nad tetovaním? Nuž, ako sa hovorí „2-krát meraj a až potom 1-raz rež“ je v prípade tentovania veľmi dobrou radou. Tetovanie môže totiž na prvý pohľad vyzerať veľmi pekne a to bez ohľadu na to  či to nejaký citát alebo obrázok, ale prax môže byť úplne iná. INKHUNTER je aplikácia, ktorá Vám umožní pozrieť sa pomocou smartfónu na to, ako by tetovanie vyzeralo v skutočnosti.

Najlepsie AR aplikacie pre Android - ako by vyzeralo Vase tetovanie - INKHUNTER
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikáciu stiahnete pomocou odkazu nižšie. Dostupná je mimochodom zadarmo.

INKHUNTER - try tattoo designs
INKHUNTER - try tattoo designs

Complete Anatomy

‎Complete Anatomy je ďalšou aplikáciou z kategórie „WAU“. Hoci je platenou, tak aj napriek tomu ponúka niekoľko dňovú trial verziu zadarmo. Nielenže sa môžete z nej veľa naučiť ohľadne ľudského tela, ale môžete si pozrieť aj ako jednotlivé orgány v ľudskom tele vyzerajú, čo robia a ako fungujú. Mimochodom, táto aplikácia sa používa vo viacerých školách ako výučovacia pomôcka.

Najlepsie AR aplikacie pre Android Complete Anatomy
Zdroj: Vosveteit.sk

Holo – vytvorte si vlastný hologram

Holo je ďalšou aplikáciou, ktorá vyčnieva nad konkurenciou. Už ako z názvu plynie, tak prostredníctvom nej si môžete vytvoriť hologram a  vložiť ho do reálneho sveta pomocou Vášho smartfónu. V ponuke sú desiatky zvieratiek, hrdinov ako je Spiderman či rôzne abstraktné osoby a veci, napríklad morská panna. Aplikáciu určite vyskúšajte, nič za to nedáte a dokáže celkom slušne zabaviť.

Najlepsie AR aplikacie pre Android - Holo
Zdroj: Vosveteit.sk

AirMeasure – AR Tape & Ruler

Prejdime teraz do kategórie užitočných aplikácií. Jednou z nich je ‎AirMeasure – AR Tape & Ruler, ktorá umožňuje meranie vzdialenosti, ako aj meranie objemu jednotlivých objektov v  reálnom svete prostredníctvom kamery telefónu. Čerešničkou na torte je, že umožňuje vkladanie aj iných predmetov do záberu. Napríklad, budete môcť pomocou aplikácie umiestniť novú sedačku do obývačky ešte predtým, ako si ju reálne zakúpite a podobne, aby ste videli či Vám tam bude pasovať. Aplikácia je dostupná zadarmo, ale s reklamami. V prípadne platenej verzie sa reklám viete zbaviť.

najlepsie aplikacie v obchode Google Play pre AR
Zdroj: Vosveteit.sk

GIPHY – Animated GIFs Search Engine

GIPHY – Animated GIFs Search Engine je aplikácia, ktorá je určená hlavne za účelom zábavy. Umožňuje vložiť do fotografií či videí rôzne gif súbory. Dostupná je zadarmo.

Zombie Gunship Revenant AR

Posledná aplikácia Zombie Gunship Revenant AR je z  kategórie zábavných. V rámci tejto hry si môžete vyskúšať, aké by to bolo byť pilotom bojového vrtuľníka, ktorého cieľom je odraziť blížiace sa hordy „zombíkov“. Hra ponúka dva módy, jeden keď hráte v rámci predefinovanej mapy a druhý, keď mapu tvorí pozadie toho čo snímate. Táto AR hra je dostupná zadarmo.

Zombie Gunship Revenant AR
Zombie Gunship Revenant AR
Developer: Limbic
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close