ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Toto sú najlepšie Android aplikácie v obchode Google Play pre Váš smartfón určené na fotografovanie

Pozrite si náš výber najlepších Android aplikácií pre Váš smartfón určených na fotografovanie, ktoré by ste mali skúsiť.

Smartfóny napredujú obrovským tempom dopredu, a  to nie len po stránke výkonu, ale aj kvalitou fotoaparátov. Zatiaľ čo hardwarové špecifikácie Vašej kamery vylepšiť nevieme, tak Vám vieme minimálne poradiť kvalitný software. Nižšie sme si pre Vás pripravili výber tých najlepších aplikácií určený pre fotografovanie, ktoré ponúkajú širšie možnosti, ako väčšina vstavaných aplikácií od výrobcov smartfónov.

Najlepšie Android aplikácie určené pre fotografovanie

Footej Camera

Footej Camera je veľmi šikovnou aplikáciu, pri ktorej sa nebojíme povedať, že je schopnejšia ako väčšina vstavaných aplikácií od výrobcov smartfónov. Ťaží hlavne z minimalistického dizajnu a množstva nastavení, ktoré sú na dosah pár kliknutí. Aplikácia ponúka rýchly prístup k manuálnemu nastaveniu ISO, ovládanú rýchlosti uzávierky, možnosť vytvorenia spomalených videí, k RAW formátu a podobne. Aplikácií dokonca nechýba ani integrovaná galéria s  fotografiami. Čerešničkou na torte je široká podpora dotykových gest.

najlepsie android aplikacie pre fotenie Footej Camera
Zdroj: Vosveteit.sk
Footej Camera
Footej Camera
Developer: Semaphore Inc.
Price: Free+

Cymera

Nedovolí nám nespomenúť aplikáciu Cymera, ktorá má viac ako 100-miliónov stiahnutí v  obchode Google Play. Aplikácia si získala svoju popularitu hlavne vďaka širokej podpore rôznych objektívov, stabilizátoru obrazu, časovačom a širokou ponukou filtrov. Okrem toho, že všetky fotografie môžete fotiť „live“ spolu aj s filtrami, tak aplikácia obsahuje aj vstavaný editor fotografií. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa radi hrajú s fotografiami, tak ju jednoducho musíte skúsiť.

najlepsie foto aplikacie pre Android cymera
Zdroj: Vosveteit.sk

Open Camera

Open Camera je jednou z  ďalších bezplatných aplikácií, ktorá vyčnieva nad konkurenciou. Podporuje režimy zaostrovania, scénické režimy, automatické stabilizátory, nahrávanie videa vo vysokom rozlíšení, praktické diaľkové ovládanie, geografické označovanie fotografií a videí, podporu pre externý mikrofón, HDR, režim optimalizácie dynamického rozsahu,.. a  mnoho ďalších funkcií, ktoré vo vstavaných aplikáciách častokrát chýbajú. Okrem toho, rozhranie aplikácie je možné prispôsobiť aj pre ľavákov.

Open Camera najlepsie aplikacie na fotenie
Zdroj: Google Play
Open Camera
Open Camera
Developer: Mark Harman
Price: Free

Camera MX

Camera MX patrí medzi bezplatné aplikácie, ktoré dokážu plnohodnotne konkurovať vstavaným aplikáciám od výrobcov. Poskytuje kompletnú kontrolu nad rozlíšením, nastaveniami jasu, možnosti vytvárania animovaných fotografií a  videí, pridávanie efektov, rámov a viacero kreatívnych doplnkov. Medzi hlavné funkcie aplikácie patria možnosti vytvárania živých fotografií, GIFiek, či možnosť „Shoot The Past“, kde si môžete vybrať dokonalý okamih pre fotografiu aj po nasnímaní fotografie.

najlepsie android aplikacie pre fotografovanie Camera MX
Zdroj: Vosveteit.sk
Camera MX - Foto & Video Kamera
Camera MX - Foto & Video Kamera
Developer: MAGIX
Price: Free+

Motion Stills

Motion Stills je jednou z  najmladších fotografických aplikácií v obchode Google Play. Paradoxne však nie je určená primárne na fotografovanie, ale na vytváranie krátkych videí, ktoré je možné následne transformovať do GIF formátu.

najlepsie android aplikacie pre fotenie Motion Stills
Zdroj: Vosveteit.sk
Motion Stills
Motion Stills
Developer: Research at Google
Price: Free

Našli ste si medzi aplikáciami vyššie svojho favorita? Alebo používate inú aplikáciu, ktorá svojou kvalitou či originálnymi funkciami vyčnieva nad konkurenciou? Dajte nám ju nižšie vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close