Toto sú najčastejšie príčiny poškodenia smartfónu: Dávate si na vaše zariadenie dostatočný pozor?

Za poškodenie smartfónu si častokrát môžeme sami. Ignorujeme základné tipy, ktoré vedú k tomuto poškodeniu, vyhnite sa im aj vy.

smartfon pozor
Zdroj: Pixabay.com (USA-Reiseblogger) / Vosveteit

Smartfóny nie sú len lacnými hračkami, ktoré môžeme jednoducho vymeniť za druhý kus, keď sa nám ten náš poškodí. Dnešné smartfóny totiž stoja stovky eur, no v prípade vlajkových lodí môže cena takéhoto zariadenia stáť aj viac ako tisíc eur. Práve z tohto dôvodu sa snažíme, aby naše smartfóny ostali v top stave i po niekoľkých mesiacoch či rokoch. Napriek našej snahe sa nám občas „pošťastí“ a poškodenie smartfónu je na svete. A ak vás zaujíma, aké poškodenia sú dnes najčastejšie, vďaka portálu cellphonecarecenter.com sa na to pozrieme spoločne. Vyhýbate sa týmto situáciám, aby ste predišli prípadným poškodeniam? Pozrite sa na to s nami!

Rôzne pády

Ani najlepšie púzdro či ochranné sklo smartfónu nedokáže plne ochrániť naše zariadenie. Na prvé miesto najčastejších nešťastných náhod by sme teda zaradili nečakané pády. Či už nám naše zariadenie spadne zo stola, vypadne z ruky alebo kabelky. Napriek tomu dokáže byť ochranné sklo či kvalitné púzdro aspoň prostriedkom, ktoré nám tento pád stlmí. Riziko poškodenia zariadenia sa teda znižuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón vo vreckách

Mnohí z nás robia základnú chybu v tom, že si svoje zariadenie jednoducho vložia do zadného vrecka u nohavíc a následne sa čudujú, keď príde k nehode. Tento zlozvyk by sme však mali odstrániť, pretože práve nosenie smartfónu vo vrecku nohavíc je najčastejším dôvodom ohnutých displejov, ktoré neskôr vedú k prasklinám a následnej výmene displeja. Navyše nám smartfón z vrecka jednoducho vypadne, čím sa opäť dostávame k prvej príčine, teda naočakávanému pádu. Rizikom nosenia smartfónu v zadnom vrecku je i situácia, kedy si na naše zariadenie môžeme jednoducho sadnúť, čo môže viesť k rozbitému displeju.

Utopenie zariadenia

Nosíte svoj smartfón všade so sebou, však? Či už si vyjdeme von, ideme sa najesť, ale i k takým situáciám, akou je sprchovanie či návšteva toalety. Stretnutie s vodou patrí medzi veľmi častú príčinu poškodenia zariadenia. Utopený smartfón vo vani či v toalete nie je ničím nezvyčajným, preto vám odporúčame vaše zariadenie k týmto činnostiam nenosiť. A ak si neviete predstaviť túto chvíľkovú existenciu bez vášho zariadenia, skúste si aspoň dávať väčší pozor.

Neopatrné prenášanie v kabelke

Ani kabelka či batoh nie je bezpečný priestor pre prenášanie smartfónu. Ak si nedáme riadny pozor, môže sa jednoducho stať, že náš smartfón vložíme do jednej priehradky s kľúčami či inými nie príliš bezpečnými predmetmi. Tie môžu poškodiť nielen náš displej, ale i kameru či iné časti smartfónu. Navyše sa v takýchto priestoroch nachádza množstvo prachu a neporiadku, ktorý môže znečistiť napríklad 3.5mm jack v našom smartfóne či konektor pre nabíjanie.

Ktoré z týchto chýb robíte so svojím smartfónom aj vy? A „podarilo“ sa vám už niekedy poškodiť si takto váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre