SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Toto sú hlavné dôvody, prečo nepoužívať pamäťové SD karty v smartfónoch

SD karty sú neoceniteľné, ak potrebujete úložný priestor, no aj tie majú svoje muchy.

Úložný priestor je vždy problém, čo sa týka smartfónov. Ak však používate jeden zo starších modelov, tento problém sa prejaví raz toľko. Riešením sú SD karty, ktoré jednoducho zasuniete do telefónu a môžete využívať niekoľko extra GB voľného miesta.

Používanie SD karty, hlavne na zariadeniach Android, môže viesť k niekoľkým nečakaným problémom, píše portál MakeUseOf. Aké najčastejšie problémy môžete očakávať?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rýchlosť

Existuje niekoľko rôznych typov SD kariet, ktoré sa môžu drasticky líšiť parametrami. V každom prípade, ak sa rozhodnete na SD kartu presunúť aplikácie, ktoré denne používate, môžete si všimnúť dlhšie spúšťacie časy aplikácií a hier. Tie môžu byť pre niekoho naozaj frustrujúce.

Ak trváte na tom, že chcete mať na SD karte aj aplikácie, hľadajte karty s označením A1, alebo A2. Tento údaj označuje ich výkonnosť pri aplikáciách. Ak však chcete mať na karte len fotky, či iné súbory, odporúča sa jeden z dvoch najrýchlejších typov, UHS-I, alebo Class 10.

Miznúce odkazy, alebo heslá

Zvláštna, a pomerne vzácna chyba. Je možné, že ak máte všetko uložené na SD karte, po vybití telefónu sa vám môžu vymazať odkazy na domovskej obrazovke, alebo dokonca aj uložené heslá.

Komplikované hľadanie súborov

Každý užívateľ má možnosť formátovať SD kartu tak, aby sa stala interným úložiskom. Napriek tomu ju však smartfón nevníma ako súčasť prirodzeného úložiska. To môže znamenať problémy, hlavne ak chcete nájsť konkrétne súbory.

Môže sa totiž stať, že niektoré súbory uložíte do internej pamäte smartfónu, zatiaľ čo iné uložíte na SD kartu. Spočiatku to nemusí byť až tak zlé, no s rastúcim počtom súborov sa stáva problematické zapamätať si, kde ste niečo konkrétne uložili.

Prechod na nové zariadenie

SD karta nie je USB, čo rýchlo zistíte, ak chcete prehodiť kartu do iného zariadenia. Či už ide o PC, alebo o iný telefón, ak raz naformátujete SD kartu ako interné úložisko zariadenia, dáta sa stanú šifrované. Znamená to, že iné zariadenie nebude mať k dátam prístup.

Ak chcete kartu používať v inom zariadení, musíte ju opäť naformátovať, čím prídete o všetko, čo ste si na nej uložili.

Obmedzená životnosť

SD karty majú obmedzený počet cyklov čítania a zápisu. To znamená, že zakaždým, keď otvoríte nejaký súbor, sa jej životnosť znižuje. Koľko vám karta vydrží závisí hlavne od kvality danej karty. Problém ale je, že nikdy neviete, koľko života SD karte ostáva. Ak jednu nájdete v šuplíku, môže byť tesne pred koncom a vy prídete o dáta v tú najmenej vhodnú dobu.

Narozdiel od harddiskov, SD karta nemá žiaden varovný signál, ktorý by vám oznámil koniec jej života.

Zlý výkon Android hier

Ako sme už písali vyššie, SD karty môžu ovplyvniť nahrávacie časy vašich aplikácií. Ak sa však považujete za mobilného hráča, radšej ukladajte Android hry do interného uložiska. Ani tie najrýchlejšie typy SD kariet totiž dnes nedokážu utiahnuť najmodernejšie mobilné hry.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close