SpravodajstvoWindows

Toto sú 4 najlepšie novinky, ktoré prinesie Windows 10 Redstone 4 aktualizácia („Spring Creators Update“)

V dnešných skorých hodinách sme vám priniesli informácie o dostupnosti ďalšej veľkej aktualizácie pre počítače s operačným systémom Windows 10. Konkrétne sme vám priniesli správy o tom, že Redstone 4 aktualizácia ponesie oficiálne názov „Spring Creators Update“ a v prípade apríli.

Nižšie vám prinášame výber niektorých funkcií, na ktoré sa môžeme tešiť.

Časová OS vo Windows 10

Jedna z najväčších a zároveň najočakávanejších funkcií, ktorú sme mnohí čakali už v Redstone 3 aktualizácii je Časová OS. Táto funkcia prinesie prehľad aktivít skrz všetky zariadenia využívajúce túto funkciu. Zároveň budete môcť pokračovať v nedokončenej práci na ďalšom zariadení v bode, v ktorom ste skončili.

Zdroj: microsoft

Fluent Desing bude ešte hlbšie integrovaný v rozhraní

Aktuálne prvky dizajnového jazyka Fluent Desing môžeme v súčasnej verzii Windowsu vidieť v obmedzenom množstve. Redstone 4 aktualizácia by mala tento dizajnový jazyk rozšíriť oveľa hlbšie. Napríklad výraznejší bude v ponuke Start, v aplikáciách ako Kalendár a Pošta a ďalšie.

Zdroj: WindowsCentral.com

Zdieľanie súborov na krátku vzdialenosť bude ešte jednoduchšie vo Windows 10

Jedna z ďalších funkcií, ktoré prinesú efektívnejšiu prácu v rozhraní Windows 10 je zdieľanie súborov, ktoré bude jednoduchšie ako bolo tomu doteraz. Tešiť sa totiž môžeme na funkciu „Nearby Share“, teda Blízke zdieľanie. Ako to bude vyzerať v praxi si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Microsoft Edge bude ešte lepší ako doteraz

Internetový prehliadač Microsoft Edge je neoddeliteľnou súčasťou Windowsu a o to viac nás teší, že Microsoft na ňom neustále aj naďalej pracuje. Ako môžete vidieť nižšie tešiť sa môžeme napríklad na zmenu v UI rozhraní v podobe pridania Acrylic efektov, podpore EPUB a pridania podpory  PWA / progresívnych webových aplikácií (Progressive web apps).

Zdroj: WindowsCentral.com

Ak by ste chceli vyskúšať všetky tieto novinky skôr ako budú oficiálne dostupné tak vám odporúčame stať sa členom programu Windows Insider kde môžete tieto funkcionality testovať už dnes.

Zdroj: WindowsCentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close