ANDROIDTECHNOLÓGIEZariadenia

Toto sú 3 dôvody prečo výrobcovia smartfónov odstraňujú jack pre slúchadlá

Pomaly, ale isto so smartfónov sa strácajú 3.5 jacky pre slúchadlá. Túto éru odštartovala spoločnosť Apple a neskôr ju prebrali ďalší technologickí giganti ako sú OnePlus, Xiaomi a ďalší. Zaujímalo vás však čo stojí za týmto rozhodnutím?

Odstránenie jacku pre slúchadla uvoľňuje dodatočný priestor pre batériu

Batéria býva kameňom úrazu väčšiny výkonnejších smartfónov a keď sa to skĺbi ešte so zlou optimalizáciou tak to môže byť problém. Jedným riešením ako „udržať“ krok stále s rastúcim výkonom je teda zvyšovať kapacitu batéria, teda pokiaľ nepríde nová účinnejšia technológia.  Zdá sa vám to ako blbosť? Tabuľka nižšie vás presvedčí, že nie.

Zdroj: androidauthority.com

Odstránenie jacku umožňuje zoštíhliť telo smartfónu

Čím tenší tak tým „lepší“. Priznajme si to, jednoducho tenké zariadenia sú výrazne atraktívnejšie ako tie hrubšie. Je to trend, ktorý neunikol pozornosti  tým najväčším technologickým gigantom. Roky dozadu nebola ničím výnimočná hrúbka zariadení okolo 1,5 centimetra. A dnes? Hrúbka novo predstavených telefónov keď je viac ako 0,8 milimetra tak sa jedná o „tučné“ zariadenie.

Budúcnosť nie je v kábloch, ale v bezdrôtových technológiach

Zakladateľ spoločnosti OnePlus povedal: „Veríme, že teraz je ten správny čas…“, takto reagoval na otázku týkajúcu sa odstránenia 3,5 jacka. Budúcnosť nie je v kábloch, ale v bezdrôtových technológiách. Niekoľko rokov dozadu keď ste v aute prepojili smartfón prostredníctvom kábla tak vás okolie považovala za technického „génia“. A dnes? Auta sú vo väčšine prípadoch vybavené technológiou Bluetooth. Rovnaký osud podľa viacerých technologických gigantov možno čakať aj pri smartfónoch a 3,5 jackoch.

Zdroj: .androidauthority.comPexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close