NávodySpravodajstvoWindows

Toto nastavenie v počítači neobchádzajte! Nastavte si automatické vymazávanie nepotrebných súborov vo Windows 10!

Pomocou tejto funkcie sa môžete zbaviť starých a nepotrebných súborov, ktoré sú v koši, alebo v dočasných súborov, ktoré už nevyužívate

Úložný priestor v prípade notebookov či klasických počítačov, ktoré využívajú SSD disky, býva častokrát „nedostatkovým“ tovarom. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti jednu zo základných funkcií Windows 10, ktorú by ste nemali prehliadať, ak častokrát narážate na problémy s nedostatkom úložného priestoru. Reč je konkrétne o funkcii „Storage Sense“, resp. Senzor úložiska.

Na čo slúži Senzor úložiska?

Ide o funkciu, ktorá automaticky uvoľňuje miesto odstraňovaním súborov, ktoré nepotrebujete. Ide napríklad o súbory, ktoré nájdeme v koši, či v dočasných súboroch.

Nastavte si automatické vymazávanie súborov

Samotné nastavenie tejto funkcie je vskutku veľmi jednoduché, ale aj napriek tomu mnohí z nás ho opomínajú. Otvorte si nastavenia vášho počítača a choďte do sekcie Systém. Následne si otvorte sekcie Úložisko.

Windows 10_senzor uloziska ako pouzit
Zdroj: Vosveteit.sk

Vo vrchnej časti okna následne uvidíte položku „Senzor úložiska“. To je potrebné zapnúť a následne zvoliť možnosť konfigurácie.

Windows 10_Senzor ulozika_2 (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Po otvorení sekcie konfigurácie je potrebné nastaviť si pravidelnosť vymazávanie, napríklad raz za mesiac, prípadne častejšie. Prednastavená hodnota totiž je, až keď dôjde k zaplneniu miesta na disku. Zároveň v spodnej časti nastavení môžete zapnúť, resp. vypnúť, vymazávanie dočasných súborov, ktoré aplikácie už aktívne nepoužívajú. Rovnako ako v prvom prípade, aj tu môžete nastaviť vymazávanie súborov v rôznych časových intervaloch.

Windows 10_automaticke vymazavanie suborov_nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že vám tieto nastavenia pomôžu docieliť viac voľného úložného priestoru vo vašom počítači.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky