Novinky

Toto musíš vidieť! Gmail dostal nový vzhľad a dramatické zmeny

Spoločnosť Google ohlásila úplne novú verziu služby Gmail, ktorá príde s viac ako iba novým dizajnom. Google sa totiž rozhodol prekopať základy a priniesť radikálne zmeny.

Najväčšou zmenou nového Gmailu bude obrovské zvýšenie bezpečnosti. Gmail totiž získa dôverný režim, ktorý bude dodávaný hneď s viacerými zaujímavými nástrojmi. V praxi tak užívatelia získajú možnosť odosielania iba dočasných správ, ktoré sa po uplynutí určitého času samé vymaže a nebude ich možné už nikdy dohliadať. Tieto správy tak prinesú zvýšenú bezpečnosť voči nabúraniu sa do mailu. Ďalšou novinkou bude možnosť zamknúť správu a jej adresat bude musieť pred jej otvorením ešte vykonať overenie prostredníctvom SMS správy či kódu, ktorý bude k dispozícii na jeho emailovej schránke.

Zdroj: gsmarena

Nový Gmail je už dostupný, ale má to háčik

Google taktiež zapracoval na zvýraznení hrozieb, ktoré bude teraz Gmail výrazne jasnejšie zdôrazňovať. Gmail okrem týchto noviniek získava podporu AI. Poteší taktiež možnosť upozornenia správ na prichádzajúce správy s vysokou prioritou. Nový Gmail sa v týchto dňoch dostáva k firemným používateľom, pričom Google sľubuje jeho dostupnosť pre všetkých používateľov už čoskoro.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: crucial.com

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close