SpravodajstvoXiaomi

Toto je zoznam smartfónov Xiaomi Redmi, ktoré zrejme neobdržia softvérovú aktualizáciu MIUI 11

Podznačka čínskeho výrobcu Xiaomi prišla počas včerajšieho dňa s naozaj dôležitým oznámením, ktoré sa týka budúcej podpory softvérových aktualizácií pri vybraných smartfónoch značky Redmi. Zmeny v stratégií spoločnosti ovplyvnia budúcnosť viacerých populárnych smartfónov, ktoré nemajú za sebou ani dva aktívne roky.

Koniec vydávania vývojárskych aktualizácií ROM

Najpodstatnejšou správou je, že Redmi už od dnešného dňa prestane s vydávaním vývojárskych aktualizácií pre ROM. Zmeny sa týkajú týkajú týchto smartfónov:

  • Redmi 3S/3X
  • Redmi Note 3 SE
  • Redmi Pro
  • Redmi 4 series
  • Redmi Note 4
  • Redmi 4A

Čo to teda znamená?

V príspevku na stránkach Xiaomi sa uvádza, že tieto smartfóny v budúcnosť aktualizácie obdržia, no vývojárske verzie už dostupné nebudú. Používatelia tak musia softvér v ich smartfóne preinštalovať na klasickú Global ROM verziu, teda v prípade, ak doposiaľ používali developerskú verziu. Väčšina Global Beta verzií pre spomínané smartfóny je už v dnešnej dobe zastaraná a je naozaj otázne, či sa ich vývoj vôbec posunie ďalej. Stopnutie developerskej verzie, ako aj zastaranosť softvéru v tomto momente naznačuje len jediné a tým je ďalšie vzdialenie sa softvérovej aktualizácie na MIUI 11, ktoré je opäť ešte vo väčšom nedohľadne a je naozaj otázne, či sa jej vôbec používatelia týchto smartfónov vôbec niekedy dočkajú.

Zdroj: fonearena.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close