SpravodajstvoXiaomi

Toto je XIAOMI BOBOT WIN3060, robotický umývač okien, aký ste ešte nevideli

Xiaomi opäť raz posúva upratovanie na novú úroveň. Predstavila robota, ktorý dokáže umývať okná a podlahy. Toto je XIAOMI BOBOT WIN3060

Xiaomi opäť raz posúva upratovanie domácnosti na novú úroveň. Čo býva podľa Vás najotravnejšou súčasťou domácich prác po vysávaní? No predsa umývanie okien. Xiaomi predstavilo robota, ktorý ich umyje za vás. Toto je XIAOMI BOBOT WIN3060.

Robot na umývanie okien

Spoločnosť Xiaomi relatívne nedávno predstavila robotického robota XIAOMI BOBOT WIN3060, ktorý sa avšak až v  týchto chvíľach začal objavovať v prvých obchodoch.

XIAOMI BOBOT WIN3060

Ako pri každom novo predstavenom produkte, tak aj v  tomto prípade, bude potencionálnych zákazníkov zaujímať výkon a účinnosť robota. Zariadenie je vybavené batériou o kapacite 600mAh, ktorá sľubuje približne 40 minút práce.

Zdroj: produktová fotografia

Ďalej, zariadenie je vybavené motorom s výkonom 75W, ktorý sľubuje vákuovú silu 2500PA, aby sa zariadenie udržalo pevne na okne. Zároveň je  schopné monitorovať tlak vzduchu v reálnom čase. Zariadenie funguje na princípe mikačného mechanizmu, čím sa zvyšuje účinnosť čistenia sklenených povrchov. Vo výsledku by tak tento robot nemal  za sebou zanechávať škvrny či šmuhy, ktoré vznikajú pri ručnom umývaní.

Zdroj: produktová fotografia

Čistenie prebieha v  3 módoch, z hora na dol, z boku na bok a kombinácia predošlých módov. Zariadenie by malo byť schopné poumývať 1-meter štvorcový približne za 2 minúty. Inými slovami, na jedno nabitie by malo byť možné poumývať približne 20 metrov štvorcových. Keď spomíname  výdrž batérie, tak výrobca udáva, že zariadenie je možné nabiť približne za 1 hodinu. Čerešničkou na torte je, že je ho možné ovládať pomocou diaľkového ovládača.

Zdroj: produktová fotografia

Okrem skiel si zariadenie poradí aj s lesklým a hladkým povrchom, ako sú napríklad keramické dlaždice, zrkadlové steny, a  podobne.

Zariadenie sa aktuálne predáva približne za 250€, preto pri jeho kúpe treba zvážiť či sa oplatí alebo nie. V  každom prípade sa však jedná o zaujímavý produkt, ktorý si nájde využitie hlavne v rodinných domoch s veľkými presklenými stenami či terasami.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close