Xiaomi

Toto je nový Xiaomi Mi MIX 3 – skutočne bezrámčekový smartfón s 10GB RAM a jedným z najlepších fotoaparátov na trhu

Spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými hodinami oficiálne predstavila dlhoočakávanú novú vlajkovú loď Xiaomi Mi MIX 3. Stalo sa tak symbolicky v Zakázanom meste v čínskom Pekingu, na území jednej z najväčších historických pamiatok celej Číny.

Pravý bezrámčekový displej a vysúvací vrchný panel

Spoločnosť Xiaomi sa samozrejme potrebovala novou vlajkovou loďou ešte viac odlíšiť od konkurencie a musíme povedať, že sa jej to určite podarilo. Narozdiel od iných vlajkových lodí, nový Xiaomi Mi MIX 3 prichádza so skutočným bezrámčekovým 6,39-palcovým FHD+ AMOLED displejom od Samsungu s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov, ktorý na prednej strane zariadenia zaberá neuveriteľných 93,4 percent povrchu. A ako je v tomto prípade vyriešený predný panel? Presne tak, ako to väčšina z nás očakávala. Spoločnosť Xiaomi zvolila vysúvaciu alternatívu, no samozrejme, poňala to najprofesionálnejšie ako sa len dá. Celý vysúvací systém je zložený z 2 presne nastavených neodymových magnetov, ktoré sa starajú o dokonalé a presné otváranie/zatváranie. Celý mechanizmus by mal pritom vydržať až 300 000 zatváracích/otváracích cyklov, čo je určite postačujúce.

Zdroj: Xiaomi

Výkon na úrovni počítača

Výkonnostná latka sa v oblasti smartfónov posúva každým rokom o čosi vyššie. Posledný rok bol ale pre smartfóny prelomový, keďže čoraz viac a viac výrobcov zvolilo oveľa väčšiu veľkosť operačnej pamäte RAM. Tá sa v prípade nového Mi MIX 3 vyšplhala na 6GB v základe, pričom je dostupný aj v špeciálnej verzii s 10GB RAM. Obrovská RAMka si v spojení s vlajkovým Snapdragonom 845 hravo poradí aj s tými najnáročnejšími úlohami.

TIP  Toto je nový prenosný kompresor od Xiaomi, ktorý vyzerá ako reproduktor. Poradí si s loptou, ako aj veľkou pneumatikou

Jeden z najlepších fotoaparátov na trhu

Spoločnosť Xiaomi môžeme určite zaradiť do kategórie, ktorá sa v prípade fotoaparátov neriadi heslom, čím viac objektívov, tým lepšie. Nový Mi MIX 3 na zadnej strane ponúka duálny 12MP + 2MP fotoaparát, ktorý je osadený aj v smartfóne Xiaomi Mi 8. Zadný fotoaparát na novom Mi MIX 3 ponúka ale viacero vylepšení, ktorými sú špeciálny nočný režim pre dokonalé fotografie aj v slabších svetelných podmienkach, množstvo AI funkcií a doplnkov, ako aj 4-osovú optickú stabilizáciu obrazu. Najväčšou prednosťou zadného fotoaparátu je ale určite možnosť natáčania spomaleného videa až na neuveriteľných 960 fps, ktoré je doplnené AI mechanizmom, ktorý dokáže do spomaleného videa pridávať zvuky a hudbu. Samozrejmosťou je natáčanie v 4K rozlíšení.

Zdroj: Xiaomi

Obrovským vylepšením ale prešiel predný fotoaparát nachádzajúci sa na vysúvacom paneli. Ten disponuje taktiež dvomi senzormi, no tentokrát sa jedná o 24MP + 2MP konfiguráciu. Hlavný snímač Sony IMX576 dokáže s fotografiami naozaj divy, teda hlavne v slabých svetelných podmienkach. Technológia Super Pixel taktiež dokáže skombinovať 4 pixely, ktoré nahradí jedným väčším pixelom, čo je naozaj obrovská výhoda pri fotografiách vo vnútri, poprípade pri zlom svetle (znižuje sa tým zrnitosť fotografií). Takmer dokonalý snímač od Sony je doplnený o 2MP snímač, ktorý sa, ako zvyčajne, stará o zisťovanie informácií o hĺbke fotografie, ktoré sú následne prostredníctvom AI reflektované ako rozostrené pozadie. A aby ste nám verili, Xiaomi Mi MIX 3 naozaj disponuje jedným z najlepších fotoaparátov na trhu. Smartfón získal v teste DxOMark skóre až 108 bodov, čo ho radí medzi svetovú špičku.

TIP  Na videu sa objavilo mysteriózne zariadenie Redmi s tromi kamerami. Pozeráme sa na novú vlajkovú loď?

Krásny, moderný a funkčný dizajn

Nový Mi MIX 3 sa pýši aj naozaj krásnym, moderným a uhladeným dizajnom. Keramické zaoblené telo dodáva celému smartfónu kus elegancie. Samozrejme, keramický dizajn nebol zvolený iba kvôli jeho vzhľadu, ale aj kvôli jeho funkčnosti. Keramické telo totižto umožňuje bezdrôtové nabíjanie. Špecialitou ale je, že Qi nabíjačku si nebudete musieť kúpiť samostatne. Xiaomi ju totižto ku každému modelu pribaľuje ako štandard.

Zdroj: Xiaomi

Cena jednotlivých verzií

Xiaomi Mi MIX 3 je štandardne dostupný v 3 farebných prevedeniach – Jade Green, Sapphire Blue a Onyx Black. Tieto 3 prevedenia sú ďalej dostupné v 3 výbavách. Model s 6GB RAM a 128GB pamäťou stojí v Číne cca 420 eur. Verzia s 8GB RAM a 128GB pamäťou vychádza na cca 455 eur a verzia s 8GB RAM a 256GB pamäťou vychádza na zhruba 505 eur. Spoločnosť Xiaomi ale predstavila aj špeciálnu edíciu s názvom Mi MIX 3 Palace Museum Edition, ktorá ponúka unikátny dizajn s drakom, 10GB RAM a 256GB pamäťou, ktorá bude dostupná za cca 635 eur. Smartfón je určený primárne pre čínsky trh, tým pádom zatiaľ nepoznáme dátum dostupnosti a možnú cenu aj v našich končinách.

Zdroj: Xiaomi, úvodný obrázok (Xiaomi)

Tagy
Close
Close