Xiaomi

Toto je nový Xiaomi Mi MIX 3 – skutočne bezrámčekový smartfón s 10GB RAM a jedným z najlepších fotoaparátov na trhu

Spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými hodinami oficiálne predstavila dlhoočakávanú novú vlajkovú loď Xiaomi Mi MIX 3. Stalo sa tak symbolicky v Zakázanom meste v čínskom Pekingu, na území jednej z najväčších historických pamiatok celej Číny.

Pravý bezrámčekový displej a vysúvací vrchný panel

Spoločnosť Xiaomi sa samozrejme potrebovala novou vlajkovou loďou ešte viac odlíšiť od konkurencie a musíme povedať, že sa jej to určite podarilo. Narozdiel od iných vlajkových lodí, nový Xiaomi Mi MIX 3 prichádza so skutočným bezrámčekovým 6,39-palcovým FHD+ AMOLED displejom od Samsungu s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov, ktorý na prednej strane zariadenia zaberá neuveriteľných 93,4 percent povrchu. A ako je v tomto prípade vyriešený predný panel? Presne tak, ako to väčšina z nás očakávala. Spoločnosť Xiaomi zvolila vysúvaciu alternatívu, no samozrejme, poňala to najprofesionálnejšie ako sa len dá. Celý vysúvací systém je zložený z 2 presne nastavených neodymových magnetov, ktoré sa starajú o dokonalé a presné otváranie/zatváranie. Celý mechanizmus by mal pritom vydržať až 300 000 zatváracích/otváracích cyklov, čo je určite postačujúce.

Zdroj: Xiaomi

Výkon na úrovni počítača

Výkonnostná latka sa v oblasti smartfónov posúva každým rokom o čosi vyššie. Posledný rok bol ale pre smartfóny prelomový, keďže čoraz viac a viac výrobcov zvolilo oveľa väčšiu veľkosť operačnej pamäte RAM. Tá sa v prípade nového Mi MIX 3 vyšplhala na 6GB v základe, pričom je dostupný aj v špeciálnej verzii s 10GB RAM. Obrovská RAMka si v spojení s vlajkovým Snapdragonom 845 hravo poradí aj s tými najnáročnejšími úlohami.

Jeden z najlepších fotoaparátov na trhu

Spoločnosť Xiaomi môžeme určite zaradiť do kategórie, ktorá sa v prípade fotoaparátov neriadi heslom, čím viac objektívov, tým lepšie. Nový Mi MIX 3 na zadnej strane ponúka duálny 12MP + 2MP fotoaparát, ktorý je osadený aj v smartfóne Xiaomi Mi 8. Zadný fotoaparát na novom Mi MIX 3 ponúka ale viacero vylepšení, ktorými sú špeciálny nočný režim pre dokonalé fotografie aj v slabších svetelných podmienkach, množstvo AI funkcií a doplnkov, ako aj 4-osovú optickú stabilizáciu obrazu. Najväčšou prednosťou zadného fotoaparátu je ale určite možnosť natáčania spomaleného videa až na neuveriteľných 960 fps, ktoré je doplnené AI mechanizmom, ktorý dokáže do spomaleného videa pridávať zvuky a hudbu. Samozrejmosťou je natáčanie v 4K rozlíšení.

Tip pre vás  Xiaomi predstavuje ďalšie chytré hodinky s monitoringom EKG. Privítajme nové Huami Amazfit Health
Zdroj: Xiaomi

Obrovským vylepšením ale prešiel predný fotoaparát nachádzajúci sa na vysúvacom paneli. Ten disponuje taktiež dvomi senzormi, no tentokrát sa jedná o 24MP + 2MP konfiguráciu. Hlavný snímač Sony IMX576 dokáže s fotografiami naozaj divy, teda hlavne v slabých svetelných podmienkach. Technológia Super Pixel taktiež dokáže skombinovať 4 pixely, ktoré nahradí jedným väčším pixelom, čo je naozaj obrovská výhoda pri fotografiách vo vnútri, poprípade pri zlom svetle (znižuje sa tým zrnitosť fotografií). Takmer dokonalý snímač od Sony je doplnený o 2MP snímač, ktorý sa, ako zvyčajne, stará o zisťovanie informácií o hĺbke fotografie, ktoré sú následne prostredníctvom AI reflektované ako rozostrené pozadie. A aby ste nám verili, Xiaomi Mi MIX 3 naozaj disponuje jedným z najlepších fotoaparátov na trhu. Smartfón získal v teste DxOMark skóre až 108 bodov, čo ho radí medzi svetovú špičku.

Krásny, moderný a funkčný dizajn

Nový Mi MIX 3 sa pýši aj naozaj krásnym, moderným a uhladeným dizajnom. Keramické zaoblené telo dodáva celému smartfónu kus elegancie. Samozrejme, keramický dizajn nebol zvolený iba kvôli jeho vzhľadu, ale aj kvôli jeho funkčnosti. Keramické telo totižto umožňuje bezdrôtové nabíjanie. Špecialitou ale je, že Qi nabíjačku si nebudete musieť kúpiť samostatne. Xiaomi ju totižto ku každému modelu pribaľuje ako štandard.

Zdroj: Xiaomi

Cena jednotlivých verzií

Xiaomi Mi MIX 3 je štandardne dostupný v 3 farebných prevedeniach – Jade Green, Sapphire Blue a Onyx Black. Tieto 3 prevedenia sú ďalej dostupné v 3 výbavách. Model s 6GB RAM a 128GB pamäťou stojí v Číne cca 420 eur. Verzia s 8GB RAM a 128GB pamäťou vychádza na cca 455 eur a verzia s 8GB RAM a 256GB pamäťou vychádza na zhruba 505 eur. Spoločnosť Xiaomi ale predstavila aj špeciálnu edíciu s názvom Mi MIX 3 Palace Museum Edition, ktorá ponúka unikátny dizajn s drakom, 10GB RAM a 256GB pamäťou, ktorá bude dostupná za cca 635 eur. Smartfón je určený primárne pre čínsky trh, tým pádom zatiaľ nepoznáme dátum dostupnosti a možnú cenu aj v našich končinách.

Tip pre vás  Xiaomi oznamuje, že od 1. júla pozastavuje aktualizácie pre BETA verzie nadstavby MIUI

Zdroj: Xiaomi, úvodný obrázok (Xiaomi)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close