Pracovné ponuky
ANDROIDTECHNOLÓGIE

Toto je nový Vivo Nex Dual Display – displej aj na zadnej strane, 3 fotoaparáty a až 10GB RAM

Len pred necelým týždňom sme Vás informovali o prvých oficiálnych renderoch pripravovaného smartfónu s dvomi displejmi od čínskeho výrobcu Vivo. Smartfón bol medzičasom oficiálne predstavený a tak si poďme spoločne predstaviť toto čínske „monštrum“, ktoré nie je zaujímavé iba kvôli dvom displejom. 

Nový smartfón je stále zástupcom prvej generácie

Smartfón od spoločnosti Vivo bol pôvodne mylne označovaný ako Vivo Nex 2. Nový smartfón od tohto čínskeho výrobcu ale nakoniec nesie označenie Vivo Nex Dual Display Edition, tým pádom sa nejedná o vlajkovú loď druhej generácie.

Vlajková loď ako sa patrí

Vivo Nex Dual Display sme po technickej stránke poznali v čase zverejnenia prvej fotografie, tak si jeho základné parametre môžeme iba osviežiť. Keďže ide o klasickú vlajkovú loď, tak v jeho útrobách nájdeme procesor Snapdragon 845 od Qualcommu. Tomu ale sekunduje výnimočných 10GB RAM a 128GB interné úložisko. Nový vlajkonosič spoločnosti Vivo ale toho ukrýva omnoho viac.

Displej aj na zadnej strane

Najväčšou pýchou nového smartfónu od spoločnosti sú dva displeje. Predný Super AMOLED displej s uhlopriečkou 6,39-palcov a Full HD+ rozlíšením pokrýva naozaj takmer celú časť zariadenia a môžeme ho považovať za ozajstný bezrámčekový displej. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza Super AMOLED displej s uhlopriečkou 5,49-palcov a Full HD rozlíšením, ktorý bude využívaný najmä pri vytváraní selfíčiek. Nad zadným displejom sa nachádza už známa trojica fotoaparátov (12MP + 2MP + 3D snímač). Ako posledné spomenieme výnimočný snímač odtlačkov prstov v displeji, ktorý má podľa výrobcu odomknúť smartfón za fantastických 0,29 sekundy. 

Energetická náročnosť je otázna

Tak nabitý smartfón musí určite disponovať obrovskou batériou. Spoločnosť Vivo ale nad týmto vôbec nerozmýšľala, alebo svoj smartfón vyšperkovala natoľko, že aj napriek dvom displejom vydrží celý deň. V tele smartfónu sa totižto nachádza iba 3500mAh batéria, ktorá je štandardom väčších vlajkových lodí, nie to ešte „dvojnásobného žrúta“. 

U nás ho zrejme neuvidíme

Spoločnosť Vivo počas predstavenia uviedla aj dátum dostupnosti, lokality a cenu smartfónu, no mimo ázijských zákazníkov určite nepotešila. Smartfón bude dodávaný aj mimo Číny, no dostane sa iba do okolitých krajín. Na západ takmer určite nepoputuje, od čoho sa bude odvíjať aj jeho obmedzená konektivita v rámci LTE sietí. Pokiaľ by mal ale o smartfón niekto aj napriek tomu záujem, do predaja sa dostane už 29. decembra a bude stáť približne 640 eur. 

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Vivo)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close