Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Toto je nová najdrahšia doména na svete – za Voice.com zaplatila doposiaľ neznáma spoločnosť až 30 miliónov dolárov

Za transakciou stojí spoločnosť Block.one, ktorá sa zameriava na vývoj vlastnej kryptomeny

Dobrá internetová doména je zrejme základom pre každý internetový portál, či spoločnosť pôsobiacu aj na internete. Ak si chce ktokoľvek založiť svoju vlastnú web-stránku, jedným z prvých krokov je jednoznačne výber tej správnej domény, ktorú si následne musí odkúpiť, zväčša za pár desiatok eur. Pochopiteľne, cena samotnej domény sa odvíja od viacerých faktorov, pričom medzi najdrahšie patria často používané slová, či heslovité skratky. Doposiaľ historicky najdrahšou internetovou doménou bola doména Sex.com, ktorá bola predaná za neuveriteľných 12 miliónov amerických dolárov. Oproti najnovšej kúpe je však aj 12 miliónov pomerne malá suma. O nedávnej transakcii informoval ako prvý portál The Register.

Nová najdrahšia doména – Voice.com

Novou najdrahšou internetovou doménou sa oficiálne stala doména Voice.com, ktorá bola kúpená spoločnosťou Block.one za enormných 30 miliónov amerických dolárov. Keďže ste o spoločnosti Block.one zrejme doposiaľ nepočuli, kúpa domény za tak enormnú sumu vám určite nedáva veľmi zmysel. Po spojení všetkých plánov spoločnosti a jej čiastočnom predstavení si ale uvedomíte, že kúpa domény sa spoločnosti môže vrátiť naozaj rýchlo, teda ak všetko vyjde podľa predstáv.

Block.one

Spoločnosť Block.one je pomerne veľká spoločnosť zameriavajúca sa na kryptomeny, pričom sama stojí za vlastnou kryptomenou s názvom Eos. Plány spoločnosti sú ale ďaleko rozsiahlejšie, ako iba vyvíjať svoju kryptomenu a blockchain. V budúcnosti sa chce pobiť s oveľa väčšími rybami v rámci trhu – napríklad s takým Facebookom.

Nová sociálna sieť

Ambíciou spoločnosti je vytvoriť vlastnú sociálnu sieť, ktorá bude niesť práve názov Voice. Celá sociálna sieť by pritom mala byť postavená na blockchaine, pričom bude od svojich používateľov vyžadovať spárovanie účtu s ich občianskym preukazom. Týmto spôsobom by chcela spoločnosť zabrániť šíreniu hoaxov a fake news, no či takéto opatrenie naozaj pomôže, ukáže len čas.

Spoločnosť Block.one chce svojou sociálnou sieťou zožať veľký úspech, od čoho sa odvíjajú aj jej budúce investície. Do stránky Voice.com chce investovať zhruba 150 miliónov amerických dolárov, pričom hodnota celej spoločnosti je údajne až 4 miliardy. Portál The Register ale uvádza, že hodnota spoločnosti je naozaj pritiahnutá za vlasy, keďže jej investori využili pofidérne praktiky na uvedenie jej reálnej hodnoty. Ďalšie pochybnosti sa vynárajú aj v spojení s Kajmanskými ostrovmi, kde bola spoločnosť založená, ako aj s naozaj malými skúsenosťami spoločnosti v oblasti blockchainu. 

I keď myšlienka spoločnosti Block.one a jej sociálnej siete nevyzerá úplne zle, realita môže byť úplne iná, ako zrejme väčšina očakáva. Sociálna sieť Voice.com je dostupná už dnes, no momentálne je iba v beta testovaní.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close