NovinkyTECH

Toto je najnovší čipset Exynos 9810. Príde na trh spolu s Galaxy S9?

Kórejská spoločnosť Samsung oficiálne predstavila nový high-end procesor Exynos 9810, ktorý poskytne to najlepšie čo na trhu nájdeme. Pravdepodobne bude tvoriť aj srdce pripravovaného Samsungu Galaxy S9.

Exynos 9810, nový a najvýkonejší čipset od Samsungu

Hoci veľa informácií o ňom Samsung neuverejnil, ale aj napriek tomu vieme už dnes povedať že sa bude jednať o najvýkonnejší procesor od Kórejčanov. Hoci bude 2. generáciou 10nm procesorov, tak aj napriek tomu ponúkne vyšší výkon, podporu LTE a nižšiu spotrebu ako jeho predchodca.

Údajne nový Exynos by mal byť priamym konkurentom pre procesor Snapdragon 845, ktorý je vyrábaný 7nm technológiou. Avšak túto špekuláciu, o ktorej sa hovorí už dlhšiu dobu je dnes ťažko potvrdiť alebo vyvrátiť, dostupných je stále málo informácií.

Okrem nového procesora Exynos by nový Samsung Galaxy S9 mohol byť obohatený aj o ISOCELL Slim 2X7, teda 24-megapixelový senzor s miniatúrnymi pixlemi.

Zdroj: Samsung

Zdroj: Samsung

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close