APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Toto je najjednoduchší spôsob, ako sa vyhnúť hacknutiu vášho WahtsApp účtu. Používate ho?

Pozrite sa, ako si môžete v službe WhatsApp zapnúť dvojfázové overenie pri aktivácii účtu. Ide o najlepší spôsob, ako sa vyhnúť hacknutiu účtu.

WhatsApp sa pre mnohých z nás stal službou, bez ktorej si len ťažko vieme predstaviť každodenné fungovanie. Ide o nástroj, prostredníctvom ktorého komunikujeme s našim okolím pričom ho používajú, ako mladšie, tak aj staršie ročníky. Popularita tejto služby je preto jedným z dôvodov, prečo o ňu javí záujem čoraz viac hackerov. Prostredníctvom služby častokrát pritom zdieľame aj cenné dáta, napríklad rôzne dokumenty, prihlasovacie údaje do rôznych služieb a podobne.

Ako sa vyhnúť tomu, aby vám niekto ukradol váš účet? Odpoveďou je 2FA

Odcudzeniu vášho účtu sa dá vo väčšine prípadov zabrániť prostredníctvom aktivovania dodatočnej vrstvy zabezpečenia. Ide konkrétne o dvojstupňové overenie, známe aj ako 2FA. Funkcia vo svojej podstate funguje tak, že vždy keď dôjde k aktivovaniu vášho účtu, tak služba v procese aktivácie vyzve používateľa k zadaniu hesla, ktoré slúži na overenie, že ste účet aktivovali vy a nie niekto iný.

Funkciu dvojfázového overenia môžete zapnúť pomocou nastavení aplikácie. Potom, ako kliknete na tri zvislé bodky v pravom rohu, tak si otvorte Nastavenia. Následne otvorte sekciu Účet a potom zvoľte možnosť Dvojfázové overenie. Služba vás následne vyzve k zadaniu hesla, prostredníctvom ktorého neskôr aktivujete aplikáciu. Rovnako vás vyzve, aby ste zadali aj e-mailovú adresu, ak by ste z nejakého dôvodu potrebovali obnoviť heslo.

Mimochodom, v prípade ak máte podozrenie, že niekto pristupuje k vašim správam, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti ešte jedno nastavenie, prostredníctvom ktorého viete odhaliť, či niekto reálne nečíta vaše správy. Dôvodom je, že váš WhatsApp účet môže byť prepojený s počítačovou verziou aplikácie, prípadne webovou aplikáciou. Všetko čo k tomu potenciálny útočník potrebuje, je získať vaše zariadenia na pár sekúnd, aby verifikoval prihlásenie sa do služby. Potom, ako kliknete na tri zvislé bodky, tak zvoľte možnosť WhatsApp Web (v závislosti od verzie aplikácie, sa môže toto nastavenie volať aj Prepojené zariadenia). Následne uvidíte všetky zariadenia, ktoré sú s vašim účtom prepojené. Ak medzi zoznamom prepojených zariadení spozorujete neznámy počítač, tak potom by ste mali zbystrieť a odpojiť ho od vášho účtu.

Rovnako nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali ďalším funkciám WhatsAppu, prostredníctvom ktorých môžete zvýšiť bezpečnosť používania služby.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close