Windows 10

3 funkcie, ktoré by sme radi videli v novom Windowse 10, ktorý príde čo nevidieť

Zatiaľ čo je Microsoft plne zaneprázdnený vývojom veľkej aktualizá  „Spring 2019“, tak nás bežných používateľov čaká čoskoro iná veľká aktualizácia označovaná ako Windows 10 19H1, resp. Októbrová Windows 10 aktualizácia.

Nižšie vám prinášame podľa nás tu TOP 3 funkcie, ktoré pevne veríme, že sa ocitnú v najbližšej veľkej aktualizácii pre Windows 10.

Funkcia Sets prinesie do Windowsu 10 poriadok

Sets je funkcia, ktorá by do rozhrania Windowsu 10 mala priniesť skúsenosti z internetových prehliadačov a to v podobe možnosti preklikávania medzi rôznymi aplikáciami v rámci jedného okna. Ako by to mohlo vyzerať v praxi si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Cieľom tejto funkcie je zefektívniť prácu s viacerými oknami súčasne a zároveň poskytnúť lepšiu organizáciu úloh. Funkcia Sets by mala tak priniesť nový dizajnový jazyk, ktorý umožní, aby aplikácia Windows 10 vyzerali a viac fungovali ako webový prehliadač.

Zdroj: Windows (Windows)

Phone Dialer

Nie tak dávno sa v rámci testovacích zostavení Windowsu 10 objavila známa aplikácia Phone Dialer, ktorú poznajú hlavne používatelia mobilného Windowsu 10 (Mobile). Funkcia ako už asi tušíte tak prináša hlbšie prepojenie smartfónu s počítačom. Konkrétne možnosť telefonovania, prezerania histórie hovorov, vrátane neprijatých hovorov a podobne.

Zdroj: WindowsBlogItalia.com

inPrivete móde

inPrivete móde je ďalšia zaujímavá funkcia, ktorú ocenia hlavne používatelia, ktorých počítač je využívaný aj tretími osobami. Pre jednoduchosť si môžete predstaviť inkognito mód webového prehliadača. V tomto prípade sa však bude jednať o virtuálne prostredie oddelené od samotného rozhrania systému. Okrem toho teda, že budete môcť takto sprístupniť svoj počítač tretej osobe bez toho, aby ste sa báli o stratu svojich dát, resp. o to, že by sa dostali do nepovolených rúk tak zároveň získate aj možnosť testovania rôznych aplikácií, ktoré v prípade ak by obsahovali škodlivý software tak vás počítač tým nebude reálne ohrozený.

Zdroj: WindowsLatest.com

Zdroj: vlastný (Sets, Phone Dialer, inPrivete móde)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close