SpravodajstvoTIP REDAKCIE

Toto je jeden z najmenších a zároveň najvýkonnejších notebookov na svete – GPD Pocket 2

GPD Pocket 2 – jeden z najmenších a najvýkonnejších notebookov vo svojej kategórii na svete. Takto by sme mohli charakterizovať zariadenia, ktoré na sociálnej sieti Indiegogo lámalo rekordy.

V auguste minulého roka doslova toto zariadenia „zvalcovalo“ známu cofdundigovú sieť Indiegogo – cieľom spoločnosti bolo vyzbierať 100 000 dolárov na vývoj tohto zariadenia, celkovo sa jej podarilo vyzbierať takmer 1,8 milióna dolárov. Aktuálne sa toto zariadenie predáva v mnohých e-shopoch s cenovkou okolo 600 až 800€, avšak vďaka exkluzívnej spolupráci s e-shopom Cafago.com za podmienky podmienky využitia kupónu „CC1928“ možno cenu stlačiť na 420,99€. Čerešničkou na torte je doprava „Duty Free“, ktorá stojí rovných 0€ (ponz. redakcie: je potrebné zvoliť typ dopravy „Duty Free Shipping“).

GPD Pocket 2 – výkonná mašinka vo vrecku

GDP Pocket 2 je zariadenia, ktoré nie je určené pre každého. Nikdy by sme ho neodporučili človeku, ktorý pracuje s najnáročnejšími grafickými programami, alebo je vášnivým hráčom najnovších herných titulov. Jedná sa totiž o zariadenie, ktoré ponúka flexibilitu bez limitov, a nie „nekonečný výkon“ v podobe herného zariadenia. Keď hovoríme o flexibilite, tak tým myslíme, flexibilitu v smeroch ako – dostatok výkonu na väčšinu prác, veľká batéria a prémiové vyhotovenie.

Zdroj: produktová fotografia

Zariadenie ponúka 7“ displej s vysokým rozlíšením v podobe 1920 x 1200 bodov čo predstavuje 324PPI. Okrem toho ponúka aj dostatok výkonu, ktorý zabezpečuje procesor Intel Celeron 3965Y v kombinácií s grafickým čipom Intel HD Graphic 615, 8GB RAM (LPDDR3) a 128GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť pomocou SD karty.

Zdroj: produktová fotografia

Z hľadiska konektivity zariadenie ponúka „klasickú“ výbavu počítača – USB Type C, USB 3.0, Slot pre pamäťovú kartu či 3,5 jack. Nechýba samozrejme podpora Bluetooth, aktívne chladenie či 2.4G / 5G WiFi.

Tip pre vás  Pozrite si fototest zariadení Xiaomi Mi 8 Lite a Redmi Note 7. Ktorý je Vašim víťazom?

Aby sme samozrejme nezabudli, displej zariadenia je dotykový. GPD Pocekt 2 je poháňaný akumulátorom s kapacitou 6800mAh, ktorý poskytuje výdrž na približne 6 až 8 hodín práce.

Zdroj: vlastný, Cafago.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close