ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Toto je 7 relatívne neznámych aplikácií od spoločnosti Google pre Android smartfóny, ktoré pravdepodobne nepoznáte

Pozrite si týchto 7 neznámych, ale užitočných aplikácií pre Android smartfóny, za ktorými stojí spoločnosť Google. Používate niektoré z nich?

Spoločnosť Google bezpochyby netreba nikomu zvlášť predstavovať. Jedná sa totiž o  jednu z najväčších technologických firiem, ktorá prevádzkuje desiatky dobre známych služieb. V dnešnom článku sa však nebudeme venovať „klasike“ v podobe služieb a aplikácií ako je napríklad Youtube, Gmail a podobne, ale relatívne neznámym aplikáciám, o ktorých tak často nepočuť. Poďme sa na ne teraz spolu pozrieť.

7 neznámych, ale užitočných aplikácií od Google

Google My Maps

Prvá aplikácia, na ktorú by sme radi poukázali je Google My Maps. Jedná sa o  službu, v rámci ktorej si môžete vytvárať svoje vlastné mapy spolu so záchytnými bodmi. Tie samozrejme následne môžete zdieľať. Hoci aplikácia neponúka kvantum možností, ale aj napriek tomu môže byť užitočná. Napríklad ak sa chystáte objavovať nejaké neznáme mesto. V aplikácií si totiž môžete vytvoriť kompletný plán toho čo chcete navštíviť.

My Google Maps_nezname aplikacie od Google
Zdroj: Vosveteit.sk
Google My Maps
Google My Maps
Developer: Google LLC
Price: Free

Trusted Contacts

Trusted Contacts je aplikácia, ktorou potešíme hlavne rodičov. Jedná sa totiž o šikovného pomocníka, vďaka ktorému si viete overiť či sú Vaše ratolesti v poriadku. Funguje na jednoduchom princípe, rodič či iný priateľ si môže vyžiadať informáciu o Vašej polohe, ak je všetko v poriadku, tak túto požiadavku môže dožadovaná osoba zamietnuť, ak však nereaguje, tak informácie o jej polohe je automaticky zdieľaná.

nezmane aplikacie Google_trusted contacts_2
Zdroj: Vosveteit.sk
Vertrauenswürdige Kontakte
Vertrauenswürdige Kontakte
Developer: Google LLC
Price: Free

Fotoskener z Fotiek Google

Fotoskener z Fotiek Google je šikovným pomocníkom, ktorý využíva fotoaparát na premenenie reálnych papierových fotografií do digitálnej podoby. Aplikácia funguje na veľmi jendoduchom princípe, prostredníctvom kamery nasnímate fotografiu, ktorú následne algoritmus oreže, odstráni prípadné odrazy  z blesku a podobne, a následne ju prevedie do digitálnej podoby.

fotoskener do google
Zdroj: Google Play
Fotoscanner von Google Fotos
Fotoscanner von Google Fotos
Developer: Google LLC
Price: Free

Snapseed

Snapseed je skvelým editorom na úpravu fotografií, ktorý nielenže je dostupný úplne zadarmo, ale ponúka desiatky funkcionalít. Pomocou aplikácie môžete na fotografie aplikovať rôzne filtre, orezávať ich, meniť pomer strán, opraviť poškodené časti fotografie, meniť množstvo farby a  podobne. Tých funkcií je skutočne neúrekom, treba ich len skúsiť.

najlepsie aplikacie pre android snapspeed
Zdroj: Google Play
Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

Youtube Kids

Internet je miesto, kde môžete nájsť v  podstate všetko. Bohužiaľ však aj nevhodný obsah. A práve na tento problém aspoň čiastočne reaguje Google aplikáciou Youtube Kids. Už asi ako podľa názvu tušíte, jedná sa o službu plnú videí, avšak ktorá prešla pokročilým filtrovaním a to s cieľom, aby sa tam nedostal nevhodný obsah. Inými slovami, túto aplikáciu môžete dať do rúk malým deťom bez toho, aby ste sa báli, že narazia na niečo, čo by nemali

YouTube Kids
YouTube Kids
Developer: Google LLC
Price: Free

Tapety

Tapety je aplikácia, ktorá slúži na prispôsobenie domovskej obrazovky. V  rámci aplikácie nájdete desiatky  pozadí roztriedených do rôznych kategórií, z ktorých si vyberie skutočne každý. Našim tipom   je doinštalovať si ku aplikácii ešte aplikáciu Unlock Clock, ktorá je tak isto od spoločnosti Google. Následne v rámci aplikácie Tapety Vám pribudne možnosť nastavenia živej  tapety, ktorá Vám bude počítať počet odomknutí zariadenia.

Google Tapety - Digitalna rovnovaha

Hintergründe
Hintergründe
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Keep – poznámky a  zoznamy

Google Keep – poznámky a zoznamy je aplikácia, ktorú ocenia hlavne ľudia, ktorí chcú mať poriadok vo svojich úlohách a poznámkach. Jedná sa v princípe o jednoduchú aplikáciu vhodnú na značenie poznámok či úloh, ku ktorým si môžete nastaviť pripomienky. Okrem toho sa ku svojim poznámkam a  úlohám viete dostať aj pomocou počítača.

nezname aplikacia pre android od google keep mind
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close