ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Toto je 5 najlepších odľahčených prehliadačov pre Android, ktoré sú nie len neuveriteľne rýchle, ale zároveň ušetria miesto v pamäti

Vlastníte lacnejšie Android zariadenia a prehliadanie internetu vám príde pomalé? Skúste vyskúšať jeden z týchto prehliadačov

Ako ušetriť miesto v Android zariadení a zároveň skoncovať s nekonečne načítavajúcimi sa stránkami v internetovom prehliadači? Odpoveď je celkom jednoduchá. Stačí vyskúšať jeden z nižšie uvedených internetových prehliadačov pre zariadenia s Androidom, ktoré si zamilujete behom niekoľkých sekúnd.

Pre koho sú „Lite“ prehliadače určené?

Odľahčené (Lite) internetové prehliadače sú určené najmä pre používateľov s nie tak výkonnými zariadeniami, poprípade pre smartfóny, ktoré trpia nedostatkom úložného priestoru. Väčšina zo spomenutých prehliadačov tým pádom nie len spríjemňuje používanie, ale zároveň šetrí batériu vášho zariadenia. Ďalším častým benefitom je aj množstvo zaujímavých funkcií v týchto prehliadačoch, napríklad také automatické blokovanie reklám, ktoré často spôsobujú spomaľovanie.

Google Go

google go pre android
Zdroj: Google Play

Internetový prehliadač Google Go pre Android umožňuje ľahšie a rýchlejšie vyhľadávanie, pričom samotné výsledky vyhľadávania optimalizuje tak, aby ušetril čo najviac údajov (až 40%). Samotný prehliadač má pritom veľkosť iba necelých 7 MB, takže o nedostatok priestoru sa báť nemusíte.

Opera Mini

opera mini pre android
Zdroj: Google Play

Druhým prehliadačom v poradí je Opera Mini, ktorý si zamilujete nielen kvôli jeho šetrnosti ku úložnému priestoru, ale aj vďaka automatickému blokovaniu reklám. Skvelou funkciou je aj režim pre šetrenie dát, ktorý zároveň vytvára efektné štatistiky o tom, koľko MB dát ste počas svojho prehliadania ušetrili.

Webbrowser Opera Mini
Webbrowser Opera Mini
Developer: Opera
Price: Free

Firefox Lite

firefox lite pre android
Zdroj: Google Play

Ďalším z obľúbených odľahčených prehliadačov je Firefox Lite, ktorý opäť šetrí obrovský kus úložného priestoru vo vašom zariadení. Špecialitkou tohto prehliadača je režim Turbo, ktorý výrazne zrýchľuje samotné prehliadanie, pričom automaticky blokuje reklamy. Niektorých určite naláka aj na vstavaný tmavý režim, ktorý je šetrnejší pre vaše oči.

Firefox Lite
Firefox Lite
Developer: Mozilla
Price: To be announced

Via Browser

monument browser pre android
Zdroj: Google Play

Internetový prehliadač Via Browser patrí medzi najjednoduchšie a najminimalistickejšie z tohto zoznamu. Ak máte takýto dizajn v láske, určite vám ho môžme odporučiť. Prehliadač ponúka všetko, čo od neho bežný používateľov požaduje, takže sa nemusíte obávať „nedostatku“ funkcií.

Via Browser - Schnell und klein
Via Browser - Schnell und klein

Monument Browser

via browser pre android
Zdroj: Google Play

Posledným na našom zozname je prehliadač Monument Browser, ktorý sa oproti ostatným zameriava najmä na ochranu súkromia používateľa. Veľkú úlohu v tom hrá aj vyhľadávač DuckDuckGo, ako aj viacero funkcií, ktoré aktívne zabraňujú sledovaniu aktivity tretími stranami.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close