SpravodajstvoWindows

To snáď Microsoft nemyslí vážne! Najnovšia aktualizácia Windowsu 10 spôsobuje ďalšie vážne problémy

Microsoft opäť raz znepríjemňuje život používateľom operačného systému Windows 10. Čierny Peter tentokrát spadol na staršiu verziu najnovšieho operačného systému Windows, ktorá nesie označenie April 2018 Update, verzia 1803. Najnovšia bezpečnostná aktualizácia tejto verzie nesie kódové označenie KB4480966, no bohužiaľ, opäť prináša viac problémov, ako riešení a opráv.

Bezpečnostný problém bol odstránený, no vrásky používateľov nezmizli

Najnovšia bezpečnostná aktualizácia definitívne odstránila problém, ktorý Microsoft nazval ako Windows DHCP Client Remote Code Execution Vulnerability. Pre bežného používateľa sa jednalo o minimálne riziko napadnutia a zneužitia tohto problému, no bezpečnosť je pre Microsoft prvoradá. Bohužiaľ, odstránenie tohto problému spôsobilo obrovské množstvo problémov, či už s inštaláciou, aplikáciami, alebo ovládačmi zariadení.

Problémy sa vyskytujú pri načítavaní aplikácií a ich súčastí, ako aj pri ich samotnej inštalácií a to z úplne neznámych príčin. Taktiež sa vyskytuje aj veľké množstvo sťažností v súvislosti s prehliadačom Edge, poprípade presnými sieťovými prvkami, ktoré jednoducho nefungujú správne. Používateľom s ešte menším šťastím sa dokonca pokazila priamo samotná inštalácia aktualizácie, ktorá sa dostala buď do BSOD, alebo jednoducho vypla počítač (poprípade sa zasekla a donútila používateľa vypnúť počítač natvrdo).

Ako sme spomenuli vyššie, veľké problémy sa vyskytli aj v rámci niektorých ovládačov. Používatelia sa ihneď začali sťažovať na nefunkčné ovládače, či už klávesnice, myší, slúchadiel, reproduktorov. Najnovšiu aktualizáciu tak neodporúčame stiahnuť najmä hráčom počítačových hier, ktorých sa problémy s ovládačmi týkajú najviac. Nainštalovanie najnovšej aktualizácie, pokiaľ máte automatické sťahovanie aktualizácií vypnuté, je naozaj len na vás, no treba zvážiť potencionálne riziká, od ktorých nás chcel Microsoft uchrániť.

Tip pre vás  Google mení pravidlá zobrazovania výsledkov vyhľadávania k lepšiemu

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close