ANDROID

Pomáha tmavé prostredie vo výdrži batérie? Google oficiálne potvrdil jednu z častých domnienok

Tak pomáha či nie? Tak totu otázkou sa dlhodobo trápi viacero používateľov operačného systému Android. Na túto tému existujú dve názory, jeden hovorí že áno a druhý zas nie. Nuž, diskusiám medzi týmito dvomi skupinami používateľov odzvonilo. Google prišiel s jasným posolstvom.

Tmavé pozadie má skutočne pozitívny vplyv na výdrž batérie

Google najnovšie vysvetľuje, že tmavé prostredie má skutočne pozitívny vplyv na životnosť batérie. Vysvetľuje to tým, že pixely (OLED) displejov sú menej namáhané. Toto tvrdenie spoločnosť potvrdila aj grafom, ktorý vytvorila na základe testovania rôznych farebných rozhraní na telefónoch Pixel.

Zdroj: via TheVerge.com

Ako na grafe vyššie môžete vidieť tak najmenej negatívny dopad na výdrž batérie má čierne rozhranie systému a aplikácií. Na úplne opačnom konci stojí biele rozhranie.

Zdroj: TheVerge.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close