NovinkyTIP REDAKCIE

TIP REDAKCIE | Vyberáme pre vás nadupaný PC/Tablet a smart TV box

GearBest.com spustil akciu, z ktorej si vyberie každý nadšenec moderných technológií. V ponuke nájdete nie len smartfóny, ale aj tablety, notebooky či gadgety už do 0.99 eur. My sme si v rámci ponuky pre vás vybrali Onda Obookk 20 plus Tablet PC a Beelink Mini, ktorý premení vašu TV v skutočne chytré zariadenie.

OndaOBook 20 sa hrdí prívlastkom vlajková loď hoci podľa ceny necelých 142 eur ju obchádza ďalekými „krokmi“. Na prednej strane totiž nájdete 10.1“ displej s FULL HD rozlíšením, ktorý zobrazí každý detail či už videí, fotografií, ale aj počítačových hier. Ak sa teraz pýtate prečo počítačových hier? Totiž samotný tablet je poháňaný operačným systémom Windows 10, tým istým ako je aj na desktope z čoho plynú všetky výhody tohto ekosystému od hlasovej asistentky Cortany, synchronizácie medzi jednotlivými zariadeniami až po internetový prehliadač Microsoft Edge.

O mutlitasking sa zase stará operačná pamäť nie o veľkosti 2GB či 3GB, ale až o veľkosti 4GB (LPDDR3), čo predstavuje hodnotu hodných výkonnejších notebookov, ktorej sekunduje 64GB úložného priestoru s možnosťou rozšírenia o ďalších 256GB. O chod graficky náročnejších hier sa zase bude starať procesor Intel Trail Z8300 pracujúci na takte až do 1.84GHz spolu s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphic 8. generácie.

V rámci konektivity výrobca na Micro HDMI konektor, 3.5 jack pre slúchadla či jack pre pripojenie externej klávesnice. O vašu flexibilitu sa ďalej bude starať batéria o kapacite 6000mAh, ktorá vám bezproblémovo vystačí na cestu z hlavného mesta do východnej metropoly Slovenska.

Druhým zariadením, ktoré by sme vám radi predstavili je Beelink MINI TV Box. Jedná sa malé a lacné zariadenia s cenovkou pod 40 eur, ktoré dokáže premeniť televíziu v skutočne chytré zariadenie, ktoré si poradí aj s náročnejšími úlohami. Totiž v útrobách tohto zariadenia tkvie procesor Amlogic S905X pracujúci na frekvencií 2.0 GHz, ktorému sekunduje grafický chip Mali-450, 2GB operačnej pamäte RAM (DDR3) a 16GB úložného priestoru, ktorý je možné rozšíriť…

Zariadenie dokáže dekódovať viacero formátov od klasického H-264/AVC, H-265 až po RealVideo8/9/10. V rámci podpory video formátov nájdeme 1080P, 4K, AVI, AVS, DAT, MP4, WMW a desiatku ďalších podporovaných formátov, ktoré vás nesklamú pri prehrávaní videí. Mnohých poteší aj technológie 5G WiFi čo je v našich končinách nevídaný parameter (prenosová rýchlosť je až 50Mbps). Nechýba ani technológie Bluetooth vo verzii 4.0 s dosahom až do 10m, ktorá ja kompatibilná aj so staršími verziami ako sú 2.0, 2.1 a 3.0. Mimochodom zariadenia umožňuje aj streamovanie videí, obrázkov, ako aj hier čo poteší mnohých nadšencov nie len mobilných zariadení ale aj tabletov, notebookov, či desktopov prostredníctvom DLNA, Airplay či Miracast.

Celkom užitočná vecička, čo poviete?

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Jeden komentár

Pridaj komentár

Close
Close