NovinkyTIP REDAKCIEZariadenia

TIP REDAKCIE | Chuwi LapBook, perfektný dizajn a ešte lepšia cena

Chuwi už dávno nie je neznámym výrobcom, hoci častokrát je podceňovaným. V ponuke e-shopu GearBest.com sa objavil Notebook Chuwi LapBook s Windows 10 za cenu, ktorá poteší nejedného záujemcu o šikovný prístroj, ktorý dokáže uspokojiť stredne náročného používateľa.

Dominantou tohto zariadenia nie je len dizajn, ktorý prichádza v ultratenkom prevedení s hrúbkou od 0.9 do 22mm v najhrubšom bode, do ktorého sa podarilo výrobcovi vtesnať poriadny kus hardware a batériu s kapacitou 10.000mAh, ale aj 15.6“ displejom s FULL HD rozlíšením (1920 x 1080 bodov). Mimochodom, na prednej strane nájdete aj fotoaparát s rozlíšením 2MP, ktorá vám plnohodnotne poslúži napr. na Skype hovory.

© gearbest.com

V útrobách tohto zariadenia nájdete 64-bitový Intel X5 procesor pracujúci na takte do 1.84GHz s podporou Turbo Boost, ktorá ma na starosti úpravu frekvencie taktu procesora za jeho chodu, čím dokáže ušetriť energiu výsledkom čoho je vyššia výdrž batérie. O graficky náročnejšie úlohy sa zas stará integrovaná grafická karta Intel HD 8. generácie,  s ktorou zvládnete nie len 4K videá, ale aj nejaké tie stredne náročné hry bez zaváhania. O multitasking sa zase stará 4GB DDR3L operačnej RAM pamäte, ktorej sekunduje 64GB úložného priestoru s možnosťou jeho rozšírenia o ďalších 128GB.

© gearbest.com

V rámci konektivity nechýba ani výbava plná konektorov od slotu pre pamäťové karty, cez USB 3.0, USB 2.0, Micro HDMI slot, DC Jack až po 3.5 Jack.

© gearbest.com

A cena tohto zariadenia? Ako sme v úvode písali, poteší hlavne ľudí hľadajúcich nie príliš drahé zariadenia, ale postačujúce na každodennú prácu ako aj zábavu, jeho cena je necelých 180 eur aj spolu s poštovným.

 

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Jeden komentár

  1. Neodporúčam. Ako bývalý majiteľ Chuwi VI10 Plus a Chuwi Hi12 môžem skonštatovať že Chuwi má problémy s audiom. Hlavne s 3.5mm konektorom – po zapojení slúchadiel je počuť šum. Dosť výrazný. Šum je pri niektorých kusoch aj pri reproduktoroch. Je to známe aj o ďalších modelov tohto výrobcu. Radšej by som sa poobzeral po niečom od Teclastu. X98 Plus 3G mal fantastický, čistý výstup do slúchadiel. Takisto reproduktory boli fajn. Škoda že už je ho problém zohnať. Verzia II má problém so slabým signálom Wi-fi aj pár m od routra.

Pridaj komentár

Close
Close