ANDROIDSamsungSpravodajstvo

Tieto Samsung smartfóny obdržia až 3 veľké aktualizácie operačného systému Android. Je medzi nim aj Váš?

Juhokórejská spoločnosť konečne prezradila zoznam zariadení s 3 ročnou podporou pre veľké softvérové aktualizácie

Len nedávne predstavenie nových smartfónov zo série Galaxy Note20 od spoločnosti Samsung prinieslo zaujímavé novinky v rámci softvérovej podpory aj starších zariadení od tohto výrobcu. Spoločnosť Samsung totižto počas prezentácie prezradila, že nové smartfóny, ako aj vybrané staršie smartfóny, obdržia až 3 veľké softvérové aktualizácie operačného systému Android. Výrobca však v tom čase neprezradil, ktoré zariadenia môžu s touto predĺženou softvérovou podporou počítať. Po necelých dvoch týždňoch však populárny výrobca elektroniky prezrádza bližšie detaily.

3 generácie operačného systému Android aj pre staršie vlajkové lode

Juhokórejská spoločnosť Samsung počas včerajška zverejnila oficiálny zoznam smartfónov, ktoré v nasledujúcich rokoch môžu počítať až s 3 generáciami operačného systému Android. Spoločnosť vo svojej tlačovej správe približuje, že napríklad tohtoročná séria Galaxy S20, ktorá prišla na trh s operačným systémom Android 10, obdrží ešte v tomto roku nový Android 11. Zároveň uvádza, že práve Android 11 bude počiatočným bodom v rámci 3 ročnej softvérovej podpory pre veľké aktualizácie operačného systému Android.

„Spoločnosť Samsung sa zaviazala podporovať našich používateľov pri plnom využívaní najnovších mobilných zážitkov pri používaní zariadení Galaxy,“ povedal Janghyun Yoon, senior viceprezident a vedúci tímu softvérovej platformy, Mobile Communications Business v spoločnosti Samsung Electronics. „Pretože ľudia používajú svoje zariadenia dlhšie, pracujeme na tom, aby sme zariadeniam, ktoré už majú v rukách, priniesli bezpečnú ochranu a vzrušujúce nové funkcie. Podporou až troch generácií aktualizácie systému Android rozširujeme životnosť našich produktov Galaxy a sľubujeme, že poskytneme jednoduchý a bezpečný mobilný zážitok, ktorý bude využívať výhody najnovších inovácií hneď, ako budú dostupné. “

Zoznam zariadení, ktoré môžu počítať s 3. generáciami operačného systému Android

  • Séria Galaxy S: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20+ 5G, S20+, S20 5G, S20, ako aj predošlá generácia S10 5G, S10+, S10, S10e, S10 Lite a nadchádzajúce série S.
  • Séria Galaxy Note: Galaxy Note20 Ultra 5G, Note20 Ultra, Note20 5G, Note20, Note10+ 5G, Note10+, Note10 5G, Note10, Note10 Lite a nadchádzajúce série Note.
  • Skladacie zariadenia Galaxy: Galaxy Z Fold2 5G, Z Fold2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold a nadchádzajúce smartfóny zo série Z.
  • Séria Galaxy A: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G, a vybrané nadchádzajúce zariadenia Galaxy A.
  • Tablety: Galaxy Tab S7+ 5G, Tab S7+, Tab S7 5G, Tab S7, Tab S6 5G, Tab S6, Tab S6 Lite a nadchádzajúce tablety zo série Tab S.

Zdroj: Samsung Newsroom

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close