SpravodajstvoXiaomi

Tieto parametre sú pre Xiaomi najväčšou prioritou pri návrhu nových smartfónov. Je to tak i u vás?

Ktoré parametre smartfónu sú pre Xiaomi najdôležitejšie pri návrhu nových telefónov? Procesor je až na piatom mieste, odhaľuje interný dokument.

Roky dozadu pri kúpe nového zariadenia sme sa všetci ako prvú otázku pýtali „a aký to má procesor?“. Dôvodom je, že rozdiely medzi vlakovými procesormi a čipmi nižších tried, boli dramatické. V mnohých prípadoch sme dokonca neboli schopní rozbehať veľkú časť aplikácií a hier na slabších zariadeniach. Zdá sa, že plynúcim časom, procesor už nie je hlavnou témou medzi používateľmi, minimálne to naznačuje prieskum spoločnosti Xiaomi, podľa ktorého navrhuje nové modely telefónov.

Xiaomi najnovšie hovorí o parametroch smartfónu, ktoré patria medzi kľúčové pri návrhu nového zariadenia a čip, je až na 5. mieste. Čo má podľa čínskeho giganta väčšiu prioritu? Poďme sa na to pozrieť. Na tému upozorňuje portál mundoxiaomi.com.

Samozrejme, treba brať do úvahy, že nemôžeme očakávať rovnaký výkon a špecifikácie od telefónu, ktorý stojí 250€ a 1 000€. Pri každom zariadení však postupnosť Xiaomi je taká, že kladie hlavný dôraz najmä na vlastnosti nižšie.

Obrazovka je faktorom číslo jedna

Xiaomi odhalilo, že najdôležitejšiu úlohu pri navrhovaní nových smartfónov zohráva obrazovka smartfónu. Spoločnosť vysvetľuje, že to už však nie je o veľkosti obrazovky, tie totiž nemôžu rásť donekonečna. Je to o tom, aby okresali priestor okolo displeja na minimum, aby zvyšovali komfort prehliadania obrazu, zvyšovali zobrazovaciu frekvenciu displeja, či zvyšovali hustou pixelov na palec. To je pravdepodobne aj jeden z dôvodov, prečo už aj v cenovo dostupných zariadeniach strednej triedy, nájdeme i AMOLED obrazovky s vyššou zobrazovacou frekvenciou.

Dizajn

Môžete mať najkvalitnejšie zariadenia, ale ak nie je pekné, tak ľudí jednoducho neosloví. To je aj dôvod, prečo Xiaomi dbá na vzhľad zariadenia a preto ide pre spoločnosť o kľúčovú vlastnosť telefónu.

Redmi Note 11
Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Operačná pamäť RAM

Je zvláštne, že RAM pamäť, ktorá sa síce spája s výkonom zariadenia, sa dostala pred procesor. Dôvodom je, že nejde o rozhodujúci faktor, ktorý určuje výkon zariadenia. Ale na druhej strane, prečo nie. Veď dnes už aj čipy strednej triedy zvládnu náročné úlohy. Čím viac operačnej pamäte máme, tak tým komfortnejšie môžeme pracovať s väčším množstvom aplikácií v jednom momente. Rovnako treba povedať, že Xiaomi v rámci nadstavby MIUI 12.5 Enhanced prinieslo i funkciu virtuálnej RAM pamäte. Zjavne je tento parameter pre spoločnosť dôležitý.

Batéria

Pod batériou Xiaomi nechápe len jej kapacitu, ale aj jej vlastnosti. Ide napríklad o technológiu rýchleho nabíjania, ako je Hypercharge. Vo všeobecnosti pri telefónoch platí pravidlo „jedného dňa“. Nikto predsa nechce, aby v polovici dňa musel hľadať nabíjačku a nabíjať smartfón. Môže sa nám zdať, že Xiaomi v tejto oblasti nerobí veľké pokroky, ale opak je pravdou. Do úvahy totiž treba brať, že telefónom pribúdajú funkcie, ktoré musí batéria zariadenia poháňať. Dobrým príkladom je 5G technológia, ktorá je výrazne viac energeticky náročnejšou v porovnaní so 4G štandard. Rovnako treba povedať, že Xiaomi v priebehu posledných rokov skrátilo nabíjanie smartfónu z niekoľkých hodín na 15 minúť až hodinu v závislosti od výkonu rýchleho nabíjania.

Piatym faktorom, ako sme už vyššie písali, je použitý čip v telefóne. Aké parametre sú pre vás kľúčové pri výbere nového smartfónu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close